Rynek kryptowalut traci 250 miliardów dolarów w ciągu 24 godzin | Wiadomości | CrypS.

Rynek kryptowalut traci 250 miliardów dolarów w ciągu 24 godzin

Konrad Juszczyk
spadki

Dzisiejszy dzień był ogólnie trudny dla rynków, a większość aktywów odnotowała spadki pośród ogólnego epizodu paniki. Największa na świecie kryptowaluta mocno spadła i jej kurs wynosi obecnie $.... Na te wydarzenia złożyło się kilka istotnych czynników, w tym nowa propozycja opodatkowania od zysków kapitałowych w Stanach Zjednoczonych.

Panika na rynku kryptowalut

Kapitalizacja rynkowa kryptowalut spadła drastycznie o 250 miliardów dolarów (prawie 10%) i wynosi obecnie $.... Po krachu Bitcoin (BTC) spadł poniżej ważnego poziomu psychologicznego 50,000 USD, a według najnowszych danych opublikowanych przez platformę analityczną kryptowalut Bybt w ciągu ostatnich 24 godzin swoje pozycje zlikwidowało około 580,000 handlowców.

Wahania cen kryptowalut w ciągu ostatnich 24 godzin
Źródło: https://coinmarketcap.com/

Według najnowszych danych opublikowanych przez Whale Alert, wieloryby zaczęły przenosić swoje aktywa cyfrowe w bardzo dużych ilościach. Platforma wskazała na przeniesienie 3002 BTC do nieznanego portfela kryptowalut (około 150 milionów dolarów) oraz przeniesienie 100,000 ETH (prawie 230 milionów dolarów). 10 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej straciło od 8% do 15% w ciągu ostatnich 24 godzin, a te z mniejszą kapitalizacją rynkową odnotowały spadki w wysokości nawet do 30% .

Powód drastycznych zmian

Zarówno waluty cyfrowe, jak i tradycyjne akcje drastycznie zmieniły się po pojawieniu nowej propozycji podatkowej od prezydenta Stanów Zjednoczonych. Joe Biden i jego sztab chce, aby zyski kapitałowe przewyższające milion dolarów rocznie były opodatkowane na zasadach ogólnych. Oznacza to stawkę 39,6%, czyli dwa razy więcej, niż wynosi to obecnie. Chociaż jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, Goldman Sachs uważa, że ta propozycja ​​ma niewielkie szanse na przejście do kongresu, wysoki podatek zdołał wystraszyć rynki.

Joe Biden

Logika spadku mówi, że znaczna grupa inwestorów zamknęła swoje pozycje tak szybko, jak to możliwe, aby uniknąć płacenia tego zawrotnego podatku. Decyzja takich działań wydaje się być rozsądna, biorąc pod uwagę, że Bitcoin musiałby wzrosnąć do 85,000 USD, aby nadrobić straty wynikające ze sprzedaży w dniu dzisiejszym w porównaniu z oczekiwaniem, aż ta cena przyniesie taki sam zysk po odliczeniu podatków. Warto dodać, że SP500 spadł o 1% po tych wiadomościach, wkrótce potem Dow Jones oraz Nasdaq odnotowały spadek 0,94%, co pokazuje, że panika została uogólniona.

Czy wchodzimy w trend spadkowy?

Bitcoin rozwija się dzięki zmienności, a jego niedawne awarie kończyły się okazjami do „kupowania dołka”. Jednak analitycy od takich gigantów finansowych jak Guggenheim Partners, czy JPMorgan uważają, że nie jest to zwykła wyprzedaż bitcoinów, a największej kryptowalucie trudno będzie się tym razem odbić. BTC spadł poniżej 50-dniowej średniej kroczącej (50MA) po raz pierwszy podczas tego rajdu, przez co analitycy mimo dobrych długoterminowych predykcji, mają sceptyczne podejście do krótkoterminowych ruchów największej kryptowaluty. Innym ważnym poziomem było wsparcie psychologiczne 50,000 USD, które również zostało złamane, co szczególnie wpłynęło na mniejszych inwestorów podążających za trendem.

Wiadomości od początku roku 2021 były w większości pozytywne, jak zwiększona adopcja kryptowalut oraz wejście instytucji do gry, a trzeba podkreślić, że komunikaty prasowe zawsze odgrywały istotną rolę w budowaniu trendu zwyżkowego lub spadkowego. Jednak ostatnie tygodnie nie wyglądają zachęcająco dla rynku kryptowalut, ponieważ tylko w kwietniu otrzymaliśmy takie informacje jak:

  • Zakaz płatności kryptograficznych w Turcji
  • Analitycy wielkich instytucji mówią o spadkach na rynku kryptowalut
  • Ogromna farma kryptowalut w Chinach straciła zasilanie
  • Inwestorzy średnio i długoterminowi realizują część lub całość zysków
  • Plan podniesienia podatków od zysków kapitałowych w USA
spadkireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.