Guggenheim Partners ostrzega, że Bitcoin może spaść nawet o 50% w najbliższym czasie | Wiadomości | CrypS.

Guggenheim Partners ostrzega, że Bitcoin może spaść nawet o 50% w najbliższym czasie

Konrad Juszczyk
Guggenheim Partners ostrzega, że Bitcoin może spaść o 50% w najbliższym czasie

Dyrektor inwestycyjny w Guggenheim Partners — Scott Minerd powiedział w wywiadzie dla CNBC, że pozostaje optymistą co do długoterminowych perspektyw bitcoina, ale cena najpopularniejszej kryptowaluty wzrosła zbyt szybko, co może się przełożyć na drastyczny spadek, nawet do 20,000 USD.

Predykcja spadku Bitcoina

18 kwietnia cena cyfrowego złota osiągnęła nowy rekordowy poziom powyżej 64,000 USD. 18 marca z kolei kurs spadł poniżej 52,000 USD i mimo faktu, że Bitcoin oscyluje obecnie przy 54,000 USD, analityk w globalnej firmie inwestycyjnej Guggenheim Partners zarządzającej zasobami o wartości 270 miliardów dolarów uważa, że ​​może to być dopiero początek poważnych spadków.

Myślę, że moglibyśmy cofnąć się do poziomu 20,000 – 30,000 dolarów za BTC, co oznaczałoby spadek o 50%, jednak interesującą rzeczą jest to, że widzieliśmy już wcześniej tego rodzaju spadki. — powiedział Minerd

Scott Minerd sądzi, że Bitcoin może krótkoterminowo wrócić na poziom 20,000 – 30,000 USD, jednak według niego taka korekta jest częścią „normalnej ewolucji długoterminowej hossy. Pod tym względem analityk i dyrektor inwestycyjny pozostaje wierny swojej prognozie, że cena BTC długoterminowo osiągnie 400,000 – 600,000 USD. Warto podkreślić, że Minerd po raz pierwszy ostrzegł o możliwym spadku notowań Bitcoina w styczniu, po tym, jak przekroczył on poziom 40,000 USD. Podobne zdanie podziela dyrektor ds. inwestycji w CNBC.

Biorąc pod uwagę ogromny ruch, jaki dokonaliśmy na rynku Bitcoina w krótkim okresie, sytuacja jest bardzo spieniona i myślę, że będziemy musieli dokonać poważnej korekty. — powiedział dyrektor ds. Globalnych inwestycji w firmie CNBC

Prawdopodobieństwo głębszej korekty stwierdził również strateg JPMorgan, Nikolaos Panigirtzoglu, według którego likwidacja kontraktów terminowych na bitcoiny o wartości 10 miliardów dolarów obiecuje głębsze spadki, pod warunkiem, że cena nie powróci w najbliższej przyszłości do poziomu 60,000 USD.

Guggenheim Partners ostrzega, że Bitcoin może spaść o 50% w najbliższym czasie
reklama
reklama