Guggenheim Partners ostrzega, że Bitcoin może spaść nawet o 50% w najbliższym czasie | Wiadomości | CrypS.

Guggenheim Partners ostrzega, że Bitcoin może spaść nawet o 50% w najbliższym czasie

Konrad Juszczyk
Guggenheim Partners ostrzega, że Bitcoin może spaść o 50% w najbliższym czasie

Dyrektor inwestycyjny w Guggenheim Partners — Scott Minerd powiedział w wywiadzie dla CNBC, że pozostaje optymistą co do długoterminowych perspektyw bitcoina, ale cena najpopularniejszej kryptowaluty wzrosła zbyt szybko, co może się przełożyć na drastyczny spadek, nawet do 20,000 USD.

Predykcja spadku Bitcoina

18 kwietnia cena cyfrowego złota osiągnęła nowy rekordowy poziom powyżej 64,000 USD. 18 marca z kolei kurs spadł poniżej 52,000 USD i mimo faktu, że Bitcoin oscyluje obecnie przy 54,000 USD, analityk w globalnej firmie inwestycyjnej Guggenheim Partners zarządzającej zasobami o wartości 270 miliardów dolarów uważa, że ​​może to być dopiero początek poważnych spadków.

Myślę, że moglibyśmy cofnąć się do poziomu 20,000 – 30,000 dolarów za BTC, co oznaczałoby spadek o 50%, jednak interesującą rzeczą jest to, że widzieliśmy już wcześniej tego rodzaju spadki. — powiedział Minerd

Scott Minerd sądzi, że Bitcoin może krótkoterminowo wrócić na poziom 20,000 – 30,000 USD, jednak według niego taka korekta jest częścią „normalnej ewolucji długoterminowej hossy. Pod tym względem analityk i dyrektor inwestycyjny pozostaje wierny swojej prognozie, że cena BTC długoterminowo osiągnie 400,000 – 600,000 USD. Warto podkreślić, że Minerd po raz pierwszy ostrzegł o możliwym spadku notowań Bitcoina w styczniu, po tym, jak przekroczył on poziom 40,000 USD. Podobne zdanie podziela dyrektor ds. inwestycji w CNBC.

Biorąc pod uwagę ogromny ruch, jaki dokonaliśmy na rynku Bitcoina w krótkim okresie, sytuacja jest bardzo spieniona i myślę, że będziemy musieli dokonać poważnej korekty. — powiedział dyrektor ds. Globalnych inwestycji w firmie CNBC

Prawdopodobieństwo głębszej korekty stwierdził również strateg JPMorgan, Nikolaos Panigirtzoglu, według którego likwidacja kontraktów terminowych na bitcoiny o wartości 10 miliardów dolarów obiecuje głębsze spadki, pod warunkiem, że cena nie powróci w najbliższej przyszłości do poziomu 60,000 USD.

Guggenheim Partners ostrzega, że Bitcoin może spaść o 50% w najbliższym czasiereklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.