W RPA wprowadzono usługę transferu bitcoinów za pośrednictwem SMS | Wiadomości | CrypS.

W RPA wprowadzono usługę transferu bitcoinów za pośrednictwem SMS

Anna Sutowicz
RPA wprowadza usługę transferu BTC przez SMS

W Republice Południowej Afryki uruchomiono usługę transferu bitcoinów za pośrednictwem SMS. Wystarczy tylko wybrać numer. Aplikacja działa już w 6 krajach.


Deweloper Kgotatso Ngako uruchomił usługę SMS o nazwie Machankura. Umożliwia ona przesyłanie bitcoinów (BTC) nawet bez dostępu do Internetu. Poinformował, że aplikacja nie zajmuje dużo miejsca. Nie naraża użytkowników na znaczne koszty, a rolę prywatnych kluczy pełnią karty SIM.

Jak podaje Ngako, głównym powodem stworzenia Machankury było to, że 94% transakcji finansowych w Afryce odbywa się w USSD, protokole używanym do wysyłania wiadomości tekstowych. Natomiast pozostałe 6% transakcji odbywa się za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Ponadto, deweloper twierdzi, że ​​dostęp do Internetu jest jedną z największych przeszkód dla populacji w Afryce. To skłoniło go do podjęcia decyzji o stworzeniu rozwiązania opartego na SMS-ach. Oczekuje, że miliony Afrykanów dzięki tej aplikacji uzyskają dostęp do kryptowalut:

Każdy […] może przejść od braku bitcoina do posiadania go, a następnie do wydawania pieniędzy.

Jak działa Machankura?

Wystarczy wybrać numer, który przenosi do menu. Użytkownicy mogą wówczas dowiedzieć się więcej o BTC lub założyć konto. Kgotatso Ngako wyjaśnia:

Wszystko, czego potrzebujesz, aby utworzyć konto, to pięciocyfrowy PIN. Po tym będziesz miał dostęp do wysyłania i odbierania bitcoinów.

Kgotatso Ngako ma pewne obawy

Numer telefonu jest w rzeczywistości powiązany z portfelem sieciowym. Aplikacja jest zasilana przez Lightning Network i jest zintegrowana z platformą Bitrefill. Kgotatso Ngako obawia się jednak problemów związanych ze stanowiskiem rządów. Stwierdził, że regulatorzy mogą podjąć działania przeciwko tej innowacji. Jego niepokój budzi również obecność scentralizowanego pośrednika, co może odstraszyć niektórych użytkowników.

Machankura działa obecnie w 6 państwach, którymi są Ghana, Kenia, Malawi, Nigeria, RPA i Uganda. 

RPA wprowadza usługę transferu BTC przez SMS
reklama
reklama