RPA chce kontrolować kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

RPA chce kontrolować kryptowaluty

Michał Misiura
republika południowej afryki zaostrzy prawo dotyczące kryptowalut

Bank Rezerw Południowoafrykańskich (SARB) zapowiedział zmiany w prawie dotyczącym kryptowalut. Każdy obywatel kraju, może wysłać za granicę maksymalnie ok. 68 000 USD, co było trudne do wyegzekwowania od posiadaczy cyfrowych środków. 

Władze chcą, aby nowe przepisy uszczelniły fiskalne granice kraju. Ich zapowiedzi wywołały panikę wśród posiadaczy kryptowalut, a także banków z RPA, które współpracowały z giełdami działającymi w kraju. Część z nich wypowiedziała już umowy zawarte z platformami wymiany. Wśród nich znalazł się jeden z największych południowoafrykańskich banków – FirstRand.

Zgodnie z zapowiedziami wiceprezesa SARB, nowe przepisy wejdą w życie w pierwszym kwartale przyszłego roku. Zgodnie z prawem obywatele RPA, mogą wysyłać poza granice kraju maksymalnie 1 mln randów (ok. 68 000 USD), dla firm z zagranicznym kapitałem limit wynosi 10 mln randów. Posiadacze kryptowalut mogli bez trudu unikać obostrzeń, ale ten czas dobiega końca. Pytanie brzmi, czy władze RPA, nie doprowadzą przy okazji do upadku całego krajowego rynku kryptowalut.

republika południowej afryki zaostrzy prawo dotyczące kryptowalut
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.