FirstRand kończy współpracę z kryptogiełdami w RPA | Wiadomości | CrypS.

FirstRand kończy współpracę z kryptogiełdami w RPA

Mariusz Przepiórka
firstrand bank

FirstRand, jeden z największych banków Republiki Południowej Afryki, zamierza zakończyć współpracę z giełdami kryptowalut przed końcem pierwszego kwartału przyszłego roku. W efekcie kryptogiełdy RPA mogą wypaść poza system bankowy tego kraju.

W informacji skierowanej do giełd bank informował, że od pewnego czasu analizował ryzyko związane z obsługą krypto aktywów. Na podstawie tej analizy władze banku uznały, że należy zakończyć współpracę z podmiotami obracającymi tego rodzaju aktywami. Bank zaznaczył również, że w przypadku zmiany prawa dotyczącego kryptowalut może dojść do ponownego rozważenia podjętej decyzji.

Lokalne kryptogiełdy takie jak Luno, ICE3X i VALR potwierdziły, że bank zamknie ich rachunki z końcem marca przyszłego roku. Jednocześnie zapewniły klientów, że przeprowadzą płynny transfer do innych partnerów bankowych.

firstrand bankreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.