Trump rozważa ułaskawienie Rossa Ulbrichta | Wiadomości | CrypS.

Trump rozważa ułaskawienie Rossa Ulbrichta

Konrad Juszczyk
Donald Trump rozważa ułaskawienie Rossa Ulbrichta

Obecny prezydent wyraził współczucie dla sytuacji Rossa Ulbrichta, który odbywa karę dożywocia bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Portal informacyjny The Daily Beast powołując się na własne źródła, poinformował, że w ostatnich tygodniach urzędowania przed inauguracją Joe Bidena prezydent Donald Trump rozważa ułaskawienie założyciela najsłynniejszego na świecie rynku narkotyków Silk Road, Rossa Ulbrichta.

Organizacja Free Ross, prowadząca walkę o uwolnienie Ulbrichta, nie wydała oficjalnego oświadczenia w momencie publikacji, jednak liczni komentatorzy na Twitterze ciepło przyjęli tę wiadomość i wzywają Trumpa do „podjęcia właściwej decyzji”.

Przypomnijmy, że w 2015 roku sąd uznał Rossa Ulbrichta za winnego handlu narkotykami, transportu nielegalnych substancji, hakowania sieci komputerowych, prania pieniędzy, a także kierowania organizacją przestępczą. W tym samym roku założyciel Silk Road został skazany na dożywocie. Wiele osób uważa jednak, że śledztwo było skorumpowane, a wiele zarzutów sfałszowanych.

Nie jest jasne, czy Trump podjął ostateczną decyzję, jednak według źródeł The Daily Beast prezydent wyraził współczucie dla sytuacji Ulbrichta i rozważa wpisanie jego nazwiska w kolejnej rundzie ułaskawienia przed inauguracją swojego demokratycznego przeciwnika 20 stycznia 2020 roku.

Jak wiemy znany kiedyś pod pseudonimem Dread Pirate Roberts nie jest tylko geniuszem, który stworzył imperium narkotykowe w darknecie, ale również angażuje się w sprawy krypto z więzienia, m.in. całkiem trafnie przewiduje zachowania BTC, tworząc wzory określające jego dalsze ruchy.

Donald Trump rozważa ułaskawienie Rossa Ulbrichta
reklama
reklama