Trump rozważa ułaskawienie Rossa Ulbrichta | Wiadomości | CrypS.

Trump rozważa ułaskawienie Rossa Ulbrichta

Konrad Juszczyk
Donald Trump rozważa ułaskawienie Rossa Ulbrichta

Obecny prezydent wyraził współczucie dla sytuacji Rossa Ulbrichta, który odbywa karę dożywocia bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Portal informacyjny The Daily Beast powołując się na własne źródła, poinformował, że w ostatnich tygodniach urzędowania przed inauguracją Joe Bidena prezydent Donald Trump rozważa ułaskawienie założyciela najsłynniejszego na świecie rynku narkotyków Silk Road, Rossa Ulbrichta.

Organizacja Free Ross, prowadząca walkę o uwolnienie Ulbrichta, nie wydała oficjalnego oświadczenia w momencie publikacji, jednak liczni komentatorzy na Twitterze ciepło przyjęli tę wiadomość i wzywają Trumpa do „podjęcia właściwej decyzji”.

Przypomnijmy, że w 2015 roku sąd uznał Rossa Ulbrichta za winnego handlu narkotykami, transportu nielegalnych substancji, hakowania sieci komputerowych, prania pieniędzy, a także kierowania organizacją przestępczą. W tym samym roku założyciel Silk Road został skazany na dożywocie. Wiele osób uważa jednak, że śledztwo było skorumpowane, a wiele zarzutów sfałszowanych.

Nie jest jasne, czy Trump podjął ostateczną decyzję, jednak według źródeł The Daily Beast prezydent wyraził współczucie dla sytuacji Ulbrichta i rozważa wpisanie jego nazwiska w kolejnej rundzie ułaskawienia przed inauguracją swojego demokratycznego przeciwnika 20 stycznia 2020 roku.

Jak wiemy znany kiedyś pod pseudonimem Dread Pirate Roberts nie jest tylko geniuszem, który stworzył imperium narkotykowe w darknecie, ale również angażuje się w sprawy krypto z więzienia, m.in. całkiem trafnie przewiduje zachowania BTC, tworząc wzory określające jego dalsze ruchy.

Donald Trump rozważa ułaskawienie Rossa Ulbrichtareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.