Rośnie ilość HODLerów, a górnicy nie chcą sprzedawać BTC | Wiadomości | CrypS.

Rośnie ilość HODLerów, a górnicy nie chcą sprzedawać BTC

Zerelik Maciej
btc miner

Najnowsze dane wskazują, że coraz więcej osób HODLuje Bitcoina. Liczba monet, które nie zostały przeniesione w ciągu dwóch lub więcej lat, osiągnęła trzyletni najwyższy poziom.

Górnicy podążają w tym samym kierunku, a HODLowane przez nich zasoby są na najwyższym poziomie od 2 lat.

Mentalność wśród inwestorów BTC

Firma analityczna Glassnode śledzi zachowanie inwestorów Bitcoin poprzez badanie ruchów BTC (lub ich braku). Zgodnie z ostatnimi danymi, HODLerzy od lata 2019 roku akumulują coraz więcej BTC.

W związku z tym, procent BTC w obiegu, które nie zostały nigdzie przeniesione od co najmniej dwóch lat, wzrósł z 34% w lipcu 2019 roku, do 44% w momencie pisania tego artykułu. Obecny poziom jest najwyższy od 3 lat.

glassnode dane
źródło: Glassnode

Co ciekawe, ta konkretna metryka osiągnęła najwyższy w historii poziom ponad 46% przed parabolicznym wzrostem cen na przełomie 2017 i 2018 roku. Jednak ponieważ BTC zbliżał się do ATH wynoszącego prawie 20 000 dolarów, inwestorzy zaczęli sprzedawać swoje kryptowaluty i trend ten utrzymywał się przez ponad rok, zanim się odwrócił w 2019 roku.

Kolejnym czynnikiem potwierdzającym że inwestorzy HODLują coraz więcej BTC jest tzw. 1-letnia+ fala HODL (1-year+ HODL wave). Pokazuje ona ilość Bitcoinów, które niezostały przeniesione w blockchainie, w ciągu ostatnich 12 (lub więcej) miesięcy. Serwis Cryptowatch niedawno ujawnił, że wskaźnik ten osiągnął nowe ATH wynoszące ponad 63%.

Górnicy też HODLują

Glassnode zbadał także adresy portfeli należących do górników, a dane wykazały, że oni także nie sprzedają swoich BTC, pomimo gwałtownego wzrostu cen po trzecim halvingu. Firma zauważyła, że górnicy posiadają obecnie ponad 1,8 mln Bitcoinów, co stanowi najwyższy wynik od ponad dwóch lat.

glassnode holder

Podobnie jak inwestorzy BTC, w lecie ubiegłego roku górnicy zaczęli sprzedawać coraz mniej Bitcoinów. Powyższy wykres pokazuje jednak, że w maju, w okolicach halvingu wyprzedali oni znaczne części swoich środków.

btc miner
reklama
reklama