Rosną akcje Apple po informacji o inwestycji w metaverse | Wiadomości | CrypS.

Rosną akcje Apple po informacji o inwestycji w metaverse

Anna Sutowicz
Inwestycja Apple w Metaverse

Time Cook, dyrektor generalny Apple dostrzega potencjał aplikacji metaverse. Powiedział, że jego firma inwestuje w rozwój AR na swoich urządzeniach. Po tej informacji – akcje Apple odnotowały wzrost.

Jeszcze parę dni temu najwyższe kierownictwo Apple zaprzeczało, że nowe słuchawki będą miały cokolwiek wspólnego z metaverse. Jednak wczoraj w rozmowie telefonicznej Time Cook ujawnił, nieco inne informacje.

Metaverse ma potencjał

Jesteśmy firmą zajmującą się innowacjami. Nieustannie odkrywamy nowe i powstające technologie i jest to dla nas bardzo interesujący obszar. W App Store mamy 14 000 aplikacji ARKit, które zapewniają niesamowite wrażenia rzeczywistości rozszerzonej milionom ludzi. Widzimy w tej przestrzeni duży potencjał i odpowiednio inwestujemy.

Jak stwierdził Coook, jest sporo rzeczy, których obecnie nie ma na rynku, jednak nie zagłębiał się w szczegóły. Metaverse to tylko jeden z tematów omawianych w czasie rozmowy.

Chociaż akcje APPL spadły około 3% do 159,22 USD w zwykłych godzinach handlu, w handlu po godzinach wzrosły o 8% do 167,23 USD.

Apple planuje wypuścić swój pierwszy zestaw słuchawkowy AR/VR jeszcze w tym roku. Jednak wedle niektórych źródeł, plany mogą zostać opóźnione do 2023 roku.

Czym jest metaverse?

Metaverse jest rozszerzoną, wirtualną rzeczywistością. To cyfrowy świat, z którym można połączyć się przez okulary VR i tak spędzać w nim czas.  Pandemia zmieniła nawyki i wpłynęła na sposób myślenia milionów ludzi, którzy doświadczyli lockdownów. Metaverse może sprawić, że będziemy mogli wykonywać tam aktywności, które do tej pory były zarezerwowane jedynie dla realnego świata. To jedna z najszybciej rozwijających się technologii przyszłości. Koncepcja może wydawać się obiecująca. Istotną rolę do odegrania w metaversie mają blockchain, kryptowaluty i tokeny NFT.

Inwestycja Apple w Metaverse
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.