Roskomnadzor umieścił Binance na liście zakazanych stron | Wiadomości | CrypS.

Roskomnadzor umieścił Binance na liście zakazanych stron

Michał Misiura
binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank

Jak donosi Forklog, Roskomnadzor poinformował Binance o umieszczeniu w rejestrze stron internetowych zakazanych w Federacji Rosyjskiej. Giełda zapowiedziała, że mimo to będzie kontynuować obsługę klientów z Rosji.

Roskomnadzor czyli Federalna Służba Nadzoru Łączności, Informatyki i Mass Mediów to organ regulacyjny, służący rosyjskim władzom, w głównej mierze, do cenzury internetu. Na jego czarną listę trafiały już w przeszłości strony związane z branżą kryptowalut. Wśród nich wymienić można m.in. LocalBitcoins. Informacja o umieszczeniu na niej Binance’a zaskoczyła jednak zarówno społeczność posiadaczy krypto jak i samą giełdę.

W oświadczeniu rozesłanym do użytkowników z Rosji, Binance przedstawił, że nie otrzymywał wcześniej żadnych sygnałów, świadczących o działaniach Roskomnadzoru. Giełda zapowiedziała konsultacje z prawnikami oraz podkreśliła, że środki użytkowników są bezpieczne.

Można zauważyć przy tym, że jeżeli zakaz będzie obowiązywał w Rosji w podobny sposób, jak miało to miejsce w przypadku zniesionej już blokady Telegramu, użytkownicy nie powinni go odczuć.

Oświadczenie Binance ws. działań Roskomnadzoru

Poniżej zamieszczamy tłumaczenie stanowiska giełdy, skierowanego do klientów z Rosji:

W dniu 24 września 2020 roku otrzymaliśmy od Roskomnadzor Federacji Rosyjskiej powiadomienie o wpisaniu strony https://www.binance.com do rejestru nazw domen zawierających informacje zabronione do rozpowszechniania w Rosji. Z listu wynika, że ​​jest to informacja o możliwości nabycia elektronicznej kryptowaluty (Bitcoin).

Wcześniej nie otrzymaliśmy powiadomień od organów ścigania i służb cywilnych, a także od wymiaru sprawiedliwości o istnieniu jakichkolwiek roszczeń lub orzeczeń sądowych. Obecnie konsultujemy się ze specjalistami z zakresu prawa. Nadal w pełni świadczymy usługi dla rosyjskich użytkowników, a środki klientów są bezpieczne

Będziemy na bieżąco informować naszych wszystkich rosyjskich użytkowników i dziękujemy za wsparcie Binance.

Oświadczenie w oryginale (po rosyjsku) udostępnione na stronie portalu forklog.com, który posłużył także za źródło informacji.

binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.