Rosjanie będą mieć własną infrastrukturę kryptowalut? To wynik sankcji | Wiadomości | CrypS.

Rosjanie będą mieć własną infrastrukturę kryptowalut? To wynik sankcji

Anna Sutowicz
rosja

Rosyjskie władze dyskutują na temat przyszłości kryptowalut i ich wydobycia. Ministerstwo Finansów Federacji Rosyjskiej twierdzi, że sankcje dodatkowo zmotywowały ich do rozwoju własnej infrastruktury rynku kryptowalut.

Do transakcji obywateli rosyjskich na zagranicznych giełdach kryptowalut obecnie przywiązuje się szczególną uwagę. Tym samym wzrosła motywacja Federacji Rosyjskiej do stworzenia własnej infrastruktury dla rynku kryptowalut. Jest to wynik sankcji nałożonych na Rosjan, które spowodowały m.in. ograniczenia na giełdach.

Rosyjskie Ministerstwo Finansów uważa, że mieszkańcy Federacji Rosyjskiej będą chcieli dokonywać transakcji przez rosyjską infrastrukturę. Iwan Czebeskow, szef departamentu polityki finansowej Ministerstwa Finansów Federacji Rosyjskiej powiedział:

Teraz dla obywateli rosyjskich, którzy zainwestowali w infrastrukturę zagraniczną, możliwość wycofania środków z walut obcych, wycofanie się na fiat stało się bardzo trudne, ponieważ teraz rosyjskie obywatelstwo budzi niepokój regulatorów, pieniądze są blokowane, nowe konta nie są otwierane.

Stworzenie własnej infrastruktury ma dotyczyć nie tylko wypłaty środków, lecz również przeprowadzania transakcji.

Sankcje nałożone na Rosję

Rosja stanęła w obliczu ogromnych i rozległych sankcji, po tym jak dokonała inwazji na Ukrainę. Giełdy kryptowalut wprowadziły szereg ograniczeń, natomiast regulatorzy ogłosili rewizję przepisów w celu zwalczania uchylania się od sankcji. Wiceminister i minister transformacji cyfrowej Ukrainy, Mychajło Fedorow, wzywał do zbanowania rosyjskich portfeli z transakcji kryptowalutowych. Unia Europejska nałożyła sankcje wymierzone w „interesy Kremla”, podczas gdy prezydent USA Joe Biden określił inwazję jako „atak z premedytacją”. Niemcy zamroziły zgodę na realizację projektu gazowego Nord Stream 2, który ma zwiększyć przepływ rosyjskiego gazu na Europę. Jednak pojawiła się obawa, że Bitcoin i inne kryptowaluty mogą zapewnić prezydentowi Rosji możliwość uniknięcia sankcji i związanych z nimi kosztów.

rosjareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.