Rosja: wydobywanie kryptowalut dozwolone wyłącznie w niektórych regionach | Wiadomości | CrypS.

Rosja: wydobywanie kryptowalut dozwolone wyłącznie w niektórych regionach

Anna Sutowicz
Rząd Rosji dofinansuje centrum miningu

Bank Rosji i Ministerstwo Finansów Federacji Rosyjskiej (MiFin) prawdopodobnie zezwolą na wydobywanie kryptowalut wyłącznie w regionach bogatych energetycznie.


Bank Rosji i Ministerstwo Finansów uzgodniły projekt ustawy dotyczącej wydobywania kryptowalut na terenie Federacji Rosyjskiej. Anatolij Aksakow, przewodniczący parlamentarnej Komisji Rynku Finansowego powiedział, że energochłonny proces wydobywania kryptowalut powinien być zakazany w obszarach borykających się z brakiem prądu. Aksakow twierdzi, że dokument zostanie przyjęty na jesiennej sesji. W najbliższym czasie ustawa ma pojawić się w Dumie Państwowej.

Wydobywanie kryptowalut w Rosji

Roman Nekrasov, współzałożyciel Fundacji ENCRY reprezentującej firmy IT świadczące usługi w zakresie blockchain i innowacji technologicznych wymienia rosyjskie regiony najbardziej odpowiednie do wydobywania kryptowalut i te, w których można spodziewać się zakazu.

Wydobycie miałoby być dozwolone w regionach z elektrowniami wodnymi i jądrowymi. Należą do nich obwód irkucki i Krasnojarski Kraj (mają one wiele elektrowni wodnych), a także regiony Twer, Saratow, Smoleńsk i Leningrad z elektrowniami jądrowymi. Ekspert branży kryptowalutowej uważa również, że rosyjskie władze mogą pozwolić na wydobycie kryptowalut w Karelii, jednakże w tym wypadku wyłącznie po spełnieniu konkretnych warunków.

Prawdopodobnie naloty na nielegalne farmy wydobywcze staną się częstsze w Dagestanie. Region ten ma niedobory energetyczne, a wydobycie kryptowalut w warunkach wysokiego bezrobocia stało się tam popularną formą zarobku.

Mining wyłącznie w regionach bogatych energetycznie

Zezwolenie na wydobywanie kryptowalut wyłącznie w regionach ze stałą nadwyżką w produkcji energii elektrycznej nie jest nowym pomysłem. Taka propozycja została złożona przez rosyjskie Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego w lutym tego roku. Wówczas resort zasugerował również wprowadzenie „akceptowalnych” stawek za energię elektryczną dla górników.

Początkowo Bank Rosji popierał całkowity zakaz kryptowalut, w tym kopania. Jednak urzędnicy złagodzili swoje stanowisko w obliczu zaostrzonych międzynarodowych sankcji po niesławnej inwazji na Ukrainę.

Rząd Rosji dofinansuje centrum miningureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.