Rosja planuje uznać kryptowaluty za własność | Wiadomości | CrypS.

Rosja planuje uznać kryptowaluty za własność

Maciej Żerelik
rosja opracuje cbdc

Premier Rosji, Mikhail Mishustin, ujawnił rządowe plany rozwoju rynku kryptowalut. Podczas posiedzenia powiedział, że kraj planuje zrobić to w cywilizowany sposób. Wg premiera użytkownicy cyfrowych aktywów powinni być chronieni i mieć możliwość dochodzenia swoich praw. Właśnie dlatego miałby one być uznane za własność.

W swoim wystąpieniu premier dostrzegł rosnące zainteresowanie cyfrowymi walutami. Kryptowaluty nazwał „stosunkowo nowym instrumentem”, jednak ujawnił rządowe plany dotyczące branży. Premier powiedział, że rząd chce rozwijać rynek w cywilizowany sposób, aby pomóc posiadaczom kryptowalut chronić ich prawa i interesy. Dodał, że w planach jest też walka z oszustwami.

„Zainteresowanie walutami kryptograficznymi stale rośnie, a rząd planuje pokierować rozwojem tego rynku w sposób cywilizowany, aby właściciele takich aktywów mogli chronić swoje prawa i interesy, a tworzenie podejrzanych schematów było trudne” – powiedział Mishustin

„Cyfrowe aktywa finansowe zostaną uznane za własność, a ich właściciele będą mogli liczyć na ochronę prawną w przypadku jakichkolwiek działań niezgodnych z prawem, jak również na obronę swoich praw własności w sądzie”. – dodał.

Mistushin nie jest laikiem, jeżeli chodzi o ekonomię. Zanim w styczniu 2020 roku objął stanowisko premiera, przez ponad 10 lat był dyrektorem rosyjskiego urzędu skarbowego.

Kryptowaluty w Rosji

Rosja planuje stworzyć jasne ramy regulacyjne pomimo, że jak informowaliśmy w lipcu rosyjscy ustawodawcy zatwierdzili ustawę o cyfrowych aktywach finansowych (DFA). Nowa ustawa zakazała wykorzystania cyfrowych aktywów do płacenia za towary i usługi. Obywatele zachowali jednak prawo do zakupu i przechowywania BTC lub innych altcoinów jako inwestycji. Wszystkie transakcje muszą być jednak zadeklarowane, ponieważ…

We wrześniu, Ministerstwo Finansów Federacji Rosyjskiej rozesłało zaktualizowany pakiet dokumentów dotyczących regulacji kryptowalut. Za niezdeklarowanie krypto transakcji miałyby grozić wysokie grzywny lub nawet kary pozbawienia wolności. Dotyczyłoby to zarówno osób fizycznych jak i prawnych, które otrzymały w ciągu roku cyfrowe aktywa o wartości powyżej 100 000 rubli (5000 złotych).

rosja opracuje cbdcreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.