Rosja chce ograniczyć zakupy kryptowalut przez niewykwalifikowanych inwestorów | Wiadomości | CrypS.

Rosja chce ograniczyć zakupy kryptowalut przez niewykwalifikowanych inwestorów

Konrad Juszczyk
Osoby prywatne, jak i organizacje muszą zgłaszać do Federalnej Służby Podatkowej otrzymane kryptowaluty

Duma Państwowa rozważy możliwość prawnego ograniczenia inwestycji w aktywa kryptograficzne przez niewykwalifikowanych inwestorów. Bank Rosji chce również spowolnić transakcje na giełdach kryptowalut, aby zapobiec „emocjonalnym” zakupom kryptowalut.

Uregulowanie inwestycji kryptowalutowych w Rosji

Zgodnie z informacjami rosyjskiego portalu informacyjnego Interfax szef przewodniczący Komisji ds. Rynków Finansowych — Anatolij Aksakow oświadczył, że w celu ochrony obywateli Rosji, Duma Państwowa rozważy możliwość prawnego ograniczenia inwestycji w kryptowaluty przez niedoświadczonych inwestorów. Według niego kryptowaluty są „dość skomplikowanym narzędziem”, przez co w planach Rosji jest również spowolnienie transakcji na giełdach kryptowalut, w celu zwiększenia czasu na przemyślenie zakupu i nieuleganie zjawisku FOMO (Fear Of Missing Out).

Aktywa cyfrowe są przedmiotem naszej szczególnej uwagi i tutaj przyjrzymy się, jak maksymalnie chronić naszych obywateli podczas inwestowania w waluty cyfrowe. – powiedział Aksakov.

Wcześniej szef komisji rynku finansowego powiedział, że bitcoin nie może zostać zalegalizowany ze względu na jego zmienność, a także zaproponował zarejestrowanie górnictwa jako rodzaju działalności przedsiębiorczej. Urzędnik wygłosił swoje uwagi podczas wspieranej przez Bank Rosji imprezy poświęconej ochronie konsumentów finansowych.

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin (BTC), stały się popularnym narzędziem inwestycyjnym w Rosji. Według sondażu przeprowadzonego w sierpniu przez Rosyjskie Stowarzyszenie Dealerów Forex, 77% rosyjskich inwestorów stwierdziło, że kryptowaluty są „najbardziej przyszłościową” inwestycją.

Osoby prywatne, jak i organizacje muszą zgłaszać do Federalnej Służby Podatkowej otrzymane kryptowaluty
reklama
reklama