Rosja będzie monitorować transakcje bitcoin - fiat | Wiadomości | CrypS.

Rosja będzie monitorować transakcje bitcoin – fiat

Mariusz Przepiórka
Osoby prywatne, jak i organizacje muszą zgłaszać do Federalnej Służby Podatkowej otrzymane kryptowaluty

Rosyjski urząd nadzoru finansowego Rosfinmonitoring zapowiedział, że będzie uważnie monitorować wszelkie transakcje wymiany między bitcoinem i walutami fiducjarnymi. Taką informację przekazał zastępca dyrektora urzędu German Niegliad podczas posiedzenia rosyjskiego parlamentu poświęconego rynkom finansowym.

Agencja, która jest odpowiedzialna za tropienie nielegalnych funduszy oraz ograniczanie prania brudnych pieniędzy i finansowania przestępczości, zwiększyła swoje zainteresowanie kryptowalutami, ponieważ według jej opinii, są one obecnie wykorzystywane do finansowania terroryzmu.

Według agencji prasowej Regnum, Niegliad powiedział w parlamencie, że banki już zwracają uwagę na takie transakcje wymiany, co oznacza, że kiedy dostrzegają transakcje przychodzące po wymianie wirtualnych walut, obliczają ich wartość i powiadamiają Rosfinmonitoring. Nie jest jednak jasne, w jaki sposób rosyjskie banki identyfikują transakcje związane z kryptowalutami.

Niegliad powiedział również, że urząd nadzoru finansowego już współpracuje z rosyjskim bankiem centralnym kraju. Podkreślił, że elementem współpracy ma być wprowadzenie oddzielnego kodu, który będzie wyróżniał grupę takich podejrzanych transakcji, aby w większym stopniu skupić uwagę tradycyjnych instytucji finansowych na tym problemie.

Władze nakładają ograniczenia na kryptowaluty

Zainteresowanie Rosfinmonitoringu bitcoinem i innymi kryptowalutami nie jest nowe. Urząd już w sierpniu ubiegłego roku poinformował, że opracowuje narzędzie do śledzenia transakcji w środowisku blockchain, które ujawniłyby końcowych beneficjentów transakcji kryptowalutowych.

Ogólnie rzecz biorąc, Rosja stara się zbudować kryptowalutowe środowisko o dużym stopniu kontroli. Kraj uznaje bitcoina jako własność, ale wprowadza surowe ograniczenia w używaniu cyfrowych walut. Dotychczas rosyjskie ministerstwa i urzędy przyjęły szereg ustaw, których celem jest ograniczenie detalicznego obrotu kryptowalutami. W grudniu ubiegłego roku prezydent Rosji Władimir Putin wydał rozporządzenie, które nakazywało wszystkim urzędnikom publicznym ujawnienie posiadanych kryptowalut. Później jednak rosyjskie władze posunęły się jeszcze dalej i na mocy zarządzenia Ministerstwa Pracy całkowicie zakazały urzędnikom posiadania kryptowalut.

Osoby prywatne, jak i organizacje muszą zgłaszać do Federalnej Służby Podatkowej otrzymane kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.