Rok 2023 jest świetny dla górników BTC? Ta firma odnotowała 238% wzrostu przychodów | Wiadomości | CrypS.

Rok 2023 jest świetny dla górników BTC? Ta firma odnotowała 238% wzrostu przychodów

bitcoin-mining-gornicy-btc

Amerykański gigant wydobywczy Marathon Digital opublikował raport dot. wyników finansowych za drugi kwartał 2023 r., z którego wynika, że radził on sobie lepiej, niż w tym samym okresie w 2022 r.


W zestawieniu z drugim kwartałem poprzedniego r. przychody wspomnianego górnika wzrosły aż o 228%. Przedsiębiorstwo to ujawniło zysk w wysokości 23,4 mln dol. ze sprzedaży 63% wydobytych w tym okresie monet BTC. 

Rok 2023 jest bardziej owocny dla górników BTC

Rentowność branży miningowej znacznie spadła w wyniku szeregu czynników tj. nadejście bessy na rynku cyfrowych aktywów czy warunków makroekonomicznych. Okazuje się jednak, że drugi kwartał br. dla niektórych górników BTC okazał się o niebo lepszy od tego samego okresu z 2022 r. 

Warto mieć na uwadze to, iż towarzyszył temu wzrost wartości bitcoina, który napędzony został m.in. poprzez problemy z amerykańskimi bankami, a później spekulacje na temat możliwości zatwierdzenia ETF-a na BTC dla rynku spot. W kwietniu br. kurs tej wirtualnej waluty wspiął się powyżej linii 30 tys. dol. za monetę. Następnie pokonał on ten sam poziom pod koniec czerwca br. 

Choć w przypadku firmy Marathon Digital najnowszy raport wykazał imponujący wzrost przychodów w tym właśnie kwartale, należy zauważyć, że te zostały wykorzystane do pokrycia kosztów operacyjnych. Co więcej, zgłosiła ona odpis z tytułu utraty wartości w wysokości 8,4 mln dol. związany z wyceną jej aktywów cyfrowych. 

Plan dalszej sprzedaży części bitcoinów

Zgodnie z danymi pochodzącymi z 31 sierpnia br. Marathon Digital nadal posiadał 13 286 monet BTC w swoim skarbcu. W ubiegłym miesiącu przedsiębiorstwo to sprzedało 750 BTC. Co więcej, zapowiedziało, iż nie wyklucza dalszej sprzedaży bitcoinów w przyszłości. 

Realizacja zysków ma służyć różnym celom – w szczególności wspieraniu miesięcznych potrzeb operacyjnych, czy pokrywaniu ogólnych wydatków korporacyjnych. 

Sierpień br. okazał się jednak dla Marathon Digital już mniej owocny. Wówczas to firma ta odnotowała spadek wydobycia bitcoinów o 9%. Miało to związek z wysokimi temperaturami w Teksasie, a tym samym doprowadziło do spowolnienia działalności w tamtym rejonie. 

Mimo tych wszystkich wyzwań wspomniane przedsiębiorstwo zakupiło dodatkowy sprzęt górniczy, zwiększając przy tym produkcję BTC w skali miesiąca. 

W chwili pisania tego tekstu za jednego bitcoina trzeba zapłacić około 25,7 tys. dol. W ciągu ostatnich 7 dni potaniał on o blisko 5%. Przy aktualnym poziomie cenowym od ATH dzieli go ponad 166,35%.

bitcoin-mining-gornicy-btcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.