Robinhood dodaje wsparcie dla funduszy Grayscale | Wiadomości | CrypS.

Robinhood dodaje wsparcie dla funduszy Grayscale

Zerelik Maciej
grayscale

Broker Robinhood dodał wsparcie dla funduszy powierniczych opartych na Bitcoinie i Ethereum od Grayscale Investments – GBTC i ETHE.


Użytkownicy aplikacji mogą teraz kupować akcje Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) i Grayscale Ethereum Trust (ETHE). Na dzień 6 maja 2022 r. aktywa w zarządzaniu pierwszego z nich wynosiły 23,05 mld USD, a drugiego 8,29 mld USD.

GBTC i ETHE to produkty, które zapewniają inwestorom dostęp do kryptowalut, eliminując potrzebę ich bezpośredniego zakupu. Grayscale pobiera od klientów opłatę w wysokości 2% za zarządzanie ich inwestycjami.

W ciągu ostatniego roku wartość akcji w tych strukturach była notowana ze znacznym dyskontem w stosunku do wartości aktywów bazowych W momencie pisania tego tekstu GBTC ma wartość o o 24,83% niższą niż BTC, a ETHE o 26,69% niższą niż ETH.

Firma Grayscale ma nadzieję rozwiązać ten problem, przekształcając fundusze powiernicze w fundusze typu spot ETF. Wcześniej szef firmy, Michael Sonnenschein, określił to wyzwanie jako najwyższy priorytet.

Posunął się nawet o krok dalej. Jakiś czas temu stwierdził, że jeśli jej wniosek o uruchomienie ETFu zostanie odrzucony przez SEC, firma wytoczy komisji batalię prawną.

grayscale
reklama
reklama