Robinhood dodaje wsparcie dla funduszy Grayscale | Wiadomości | CrypS.

Robinhood dodaje wsparcie dla funduszy Grayscale

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
grayscale

Broker Robinhood dodał wsparcie dla funduszy powierniczych opartych na Bitcoinie i Ethereum od Grayscale Investments – GBTC i ETHE.


Użytkownicy aplikacji mogą teraz kupować akcje Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) i Grayscale Ethereum Trust (ETHE). Na dzień 6 maja 2022 r. aktywa w zarządzaniu pierwszego z nich wynosiły 23,05 mld USD, a drugiego 8,29 mld USD.

GBTC i ETHE to produkty, które zapewniają inwestorom dostęp do kryptowalut, eliminując potrzebę ich bezpośredniego zakupu. Grayscale pobiera od klientów opłatę w wysokości 2% za zarządzanie ich inwestycjami.

W ciągu ostatniego roku wartość akcji w tych strukturach była notowana ze znacznym dyskontem w stosunku do wartości aktywów bazowych W momencie pisania tego tekstu GBTC ma wartość o o 24,83% niższą niż BTC, a ETHE o 26,69% niższą niż ETH.

Firma Grayscale ma nadzieję rozwiązać ten problem, przekształcając fundusze powiernicze w fundusze typu spot ETF. Wcześniej szef firmy, Michael Sonnenschein, określił to wyzwanie jako najwyższy priorytet.

Posunął się nawet o krok dalej. Jakiś czas temu stwierdził, że jeśli jej wniosek o uruchomienie ETFu zostanie odrzucony przez SEC, firma wytoczy komisji batalię prawną.

grayscalereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.