Republikanie z Teksasu chcą umieścić kryptowaluty w konstytucji stanu | Wiadomości | CrypS.

Republikanie z Teksasu chcą umieścić kryptowaluty w konstytucji stanu

Mariusz Przepiórka
górnicy bitcoinów z teksasu przerywają wydobycie przez upały

Przedstawiciele Partii Republikańskiej w Teksasie wzywają, aby stanowa konstytucja zawierała klauzulę pozwalającą obywatelom na posiadanie i używanie dowolnego środka wymiany, w tym cyfrowych walut.


Dodanie wyraźnego zabezpieczenia naturalnego prawa Teksańczyków do posiadania, przechowywania i używania swojego bogactwa w wybranych środkach wymiany (w tym walutach cyfrowych, złotych i srebrnych monetach, bulionie, gotówce i bonach) do Karty Praw Teksasu. Pomoże to powstrzymać globalne instytucje i rząd federalny przed zmuszaniem Teksańczyków do korzystania z dyktowanych przez nich usług finansowych i waluty – brzmi klauzula, która znalazła się wśród propozycji Republikanów z Teksasu.

Fragment dokumentu - źródło: texasgop.org
Opisywany fragment dokumentu – źródło: texasgop.org

Według Republikanów, rząd nie może zakazać lub obciążyć własności lub posiadania jakiejkolwiek formy lub kwoty pieniędzy lub innej waluty. Wskazano również, że mieszkańcy Teksasu powinni mieć zapewnioną wyraźną ochronę naturalnego prawa do zachowania i wymiany oraz przechowywania ich bogactwa w dowolnych środkach wymiany.

Wielu republikańskich oficjeli dąży do tego, aby Teksas zbudował swój status jako centrum kryptowalutowe. Dzieje się tak mimo obaw, że przemysł kryptowalutowy może przeciążyć już mocno eksploatowaną sieć energetyczną. To jednak stały element polityki republikanów z Teksasu już od pewnego czasu. Sympatykiem kryptowalut jest gubernator stanu Greg Abbott.

– Chciałbym, aby Teksas stał się centrum wszechświata dla bitcoina i kryptowalut – powiedział senator Ted Cruz podczas Texas Blockchain Summit, który odbył się w październiku ubiegłego roku w Austin.

górnicy bitcoinów z teksasu przerywają wydobycie przez upałyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.