Republika Środkowoafrykańska utworzy centrum kryptowalutowe | Wiadomości | CrypS.

Republika Środkowoafrykańska utworzy centrum kryptowalutowe

Maciej Żerelik
Republika Środkowoafrykańska

Kilka tygodni po przyjęciu Bitcoina jako prawnego środka płatniczego, Republika Środkowoafrykańska potwierdziła swoje zaangażowanie w kryptowaluty.


Zgromadzenie Narodowe tego afrykańskiego kraju i prezydent Touadéra ogłosili inicjatywę o nazwie Projekt Sango. Będzie ona skupiać się na wspieraniu Bitcoina i innych cyfrowych aktywów.

Zgodnie z 24-stronicowym dokumentem opisującym projekt, kraj zbuduje strefę oferującą e-rezydenturę, obywatelstwo przez inwestycje, rejestrację działalności gospodarczej online oraz zwolnienia podatkowe dla firm kryptowalutowych.

Inicjatywa zapewni również ramy prawne dla cyfrowego crowdfundingu projektów prywatnych i publicznych, tokenizacji aktywów i zasobów narodowych, uznawania własności cyfrowej oraz tworzenia tożsamości cyfrowych.

Dokument dodaje, że umożliwi projektom kryptowalutowym dostęp do bogactwa zasobów naturalnych, takich jak złoto, diamenty, nikiel i ropa naftowa. Ponadto, ponieważ rząd jest głównym właścicielem ziemi w Republice Środkowoafrykańskiej, projekt Sango da inwestorom BTC możliwość nabycia ziemi za swoje udziały w kryptowalutach.

27 kwietnia Republika Środkowoafrykańska stała się pierwszym afrykańskim krajem, który przyjął Bitcoin jako prawny środek płatniczy. Podobnie jak w przypadku Salwadoru, niektórzy krytykowali ten ruch, argumentując, że większość pięciomilionowej populacji kraju nie ma dostępu do prądu ani Internetu.

Projekt Sango ma nadzieję rozwiać te obawy. Zobowiązuje się bowiem do ukończenia sieci światłowodowej Central African Backbone do końca 2022 roku. W komunikacie napisano, że projekt szybkiego Internetu odegra rolę w „napędzaniu całej transformacji cyfrowej” w Republice Środkowoafrykańskiej.


Temat przyjęcia bitcoina w tym kraju opisaliśmy dokładnie w artykule: Republika Środkowoafrykańska – co wiemy o drugim kraju, który przyjął Bitcoina?

Republika Środkowoafrykańskareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.