Republika Środkowoafrykańska utworzy centrum kryptowalutowe | Wiadomości | CrypS.

Republika Środkowoafrykańska utworzy centrum kryptowalutowe

Zerelik Maciej
Republika Środkowoafrykańska

Kilka tygodni po przyjęciu Bitcoina jako prawnego środka płatniczego, Republika Środkowoafrykańska potwierdziła swoje zaangażowanie w kryptowaluty.


Zgromadzenie Narodowe tego afrykańskiego kraju i prezydent Touadéra ogłosili inicjatywę o nazwie Projekt Sango. Będzie ona skupiać się na wspieraniu Bitcoina i innych cyfrowych aktywów.

Zgodnie z 24-stronicowym dokumentem opisującym projekt, kraj zbuduje strefę oferującą e-rezydenturę, obywatelstwo przez inwestycje, rejestrację działalności gospodarczej online oraz zwolnienia podatkowe dla firm kryptowalutowych.

Inicjatywa zapewni również ramy prawne dla cyfrowego crowdfundingu projektów prywatnych i publicznych, tokenizacji aktywów i zasobów narodowych, uznawania własności cyfrowej oraz tworzenia tożsamości cyfrowych.

Dokument dodaje, że umożliwi projektom kryptowalutowym dostęp do bogactwa zasobów naturalnych, takich jak złoto, diamenty, nikiel i ropa naftowa. Ponadto, ponieważ rząd jest głównym właścicielem ziemi w Republice Środkowoafrykańskiej, projekt Sango da inwestorom BTC możliwość nabycia ziemi za swoje udziały w kryptowalutach.

27 kwietnia Republika Środkowoafrykańska stała się pierwszym afrykańskim krajem, który przyjął Bitcoin jako prawny środek płatniczy. Podobnie jak w przypadku Salwadoru, niektórzy krytykowali ten ruch, argumentując, że większość pięciomilionowej populacji kraju nie ma dostępu do prądu ani Internetu.

Projekt Sango ma nadzieję rozwiać te obawy. Zobowiązuje się bowiem do ukończenia sieci światłowodowej Central African Backbone do końca 2022 roku. W komunikacie napisano, że projekt szybkiego Internetu odegra rolę w „napędzaniu całej transformacji cyfrowej” w Republice Środkowoafrykańskiej.


Temat przyjęcia bitcoina w tym kraju opisaliśmy dokładnie w artykule: Republika Środkowoafrykańska – co wiemy o drugim kraju, który przyjął Bitcoina?

Republika Środkowoafrykańska
reklama
reklama