Reddit może wkrótce wprowadzić zdjęcia profilowe oparte na NFT | Wiadomości | CrypS.

Reddit może wkrótce wprowadzić zdjęcia profilowe oparte na NFT

Zerelik Maciej
Reddit, połączyła się z Ethereum Foundation w celu opracowania rozwiązań skalowania typu open source

Według ostatnich wypowiedzi osób z wewnątrz firmy, serwis społecznościowy Reddit testuje zdjęcia profilowe NFT.

Nowa funkcja Reddita pozwoli użytkownikom ustawić dowolne NFT jako zdjęcie profilowe. Przedstawiciel firmy – Tim Rathschmidt dostarczył dziś serwisowi TechCrunch oświadczenie wyjaśniające tę funkcję. Stwierdził on, że firma zajmująca się mediami społecznościowymi „testuje możliwość używania NFT jako zdjęć profilowych (awatarów) i weryfikowania własności.”

Nazwał również projekt „małym, wewnętrznym testem” i powiedział, że Reddit nie zdecydował jeszcze o publicznym wprowadzeniu funkcji.

Jednak Nima Owji, deweloper aplikacji, który nie jest związany z Redditem, odkrył baner promujący funkcję na początku tego tygodnia. Oznacza to, że funkcja może być już „półpubliczna”.

Nawiasem mówiąc, Twitter dodał wsparcie dla zdjęć profilowych NFT już w zeszłym tygodniu. Podobnie jak Reddit, Twitter póki co prowadzi jedynie testy. Funkcja jest więc ograniczona tylko do użytkowników subskrybujących Twitter Blue.

Inne działania Reddit w zakresie kryptowalut

Reddit wcześniej podejmował inne działania związane z kryptowalutami. W maju 2020 roku, firma wprowadziła tokeny dla swoich społeczności /r/cryptocurrency i /r/Fortnite. Są one nazywane MOON i BRICK i opierają się na standardach Ethereum.

W czerwcu 2021 roku Reddit wprowadził własną kolekcję NFT o nazwie „CryptoSnoos”.

W październiku ubiegłego roku firma opublikowała ogłoszenie o pracę sugerujące, że zatrudni pracowników do budowy większej platformy NFT. Listopadowe raporty sugerowały, że firma może przekształcić swój system „karmy” w system wspierany przez NFT.

Reddit, połączyła się z Ethereum Foundation w celu opracowania rozwiązań skalowania typu open source
reklama
reklama