Reddit może wkrótce wprowadzić zdjęcia profilowe oparte na NFT | Wiadomości | CrypS.

Reddit może wkrótce wprowadzić zdjęcia profilowe oparte na NFT

Maciej Żerelik
Reddit, połączyła się z Ethereum Foundation w celu opracowania rozwiązań skalowania typu open source

Według ostatnich wypowiedzi osób z wewnątrz firmy, serwis społecznościowy Reddit testuje zdjęcia profilowe NFT.

Nowa funkcja Reddita pozwoli użytkownikom ustawić dowolne NFT jako zdjęcie profilowe. Przedstawiciel firmy – Tim Rathschmidt dostarczył dziś serwisowi TechCrunch oświadczenie wyjaśniające tę funkcję. Stwierdził on, że firma zajmująca się mediami społecznościowymi „testuje możliwość używania NFT jako zdjęć profilowych (awatarów) i weryfikowania własności.”

Nazwał również projekt „małym, wewnętrznym testem” i powiedział, że Reddit nie zdecydował jeszcze o publicznym wprowadzeniu funkcji.

Jednak Nima Owji, deweloper aplikacji, który nie jest związany z Redditem, odkrył baner promujący funkcję na początku tego tygodnia. Oznacza to, że funkcja może być już „półpubliczna”.

Nawiasem mówiąc, Twitter dodał wsparcie dla zdjęć profilowych NFT już w zeszłym tygodniu. Podobnie jak Reddit, Twitter póki co prowadzi jedynie testy. Funkcja jest więc ograniczona tylko do użytkowników subskrybujących Twitter Blue.

Inne działania Reddit w zakresie kryptowalut

Reddit wcześniej podejmował inne działania związane z kryptowalutami. W maju 2020 roku, firma wprowadziła tokeny dla swoich społeczności /r/cryptocurrency i /r/Fortnite. Są one nazywane MOON i BRICK i opierają się na standardach Ethereum.

W czerwcu 2021 roku Reddit wprowadził własną kolekcję NFT o nazwie „CryptoSnoos”.

W październiku ubiegłego roku firma opublikowała ogłoszenie o pracę sugerujące, że zatrudni pracowników do budowy większej platformy NFT. Listopadowe raporty sugerowały, że firma może przekształcić swój system „karmy” w system wspierany przez NFT.

Reddit, połączyła się z Ethereum Foundation w celu opracowania rozwiązań skalowania typu open sourcereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.