Ranking giełd CryptoCompare - na 1 miejscu Gemini | Wiadomości | CrypS.

Ranking giełd CryptoCompare – na 1 miejscu Gemini

Michał Misiura
cryptocompare logo big Giełdy kryptowalut

Firma analityczna CryptoCompare zaktualizowała swój ranking giełd kryptowalut. Wśród giełd z najwyższej kategorii zwyciężyło Gemini. Drugie i trzecie miejsca zajęły Coinbase i Kraken.

Według metodologii CryptoCompare, giełdy kryptowalut dzielą się na platformy najwyższej kategorii (top trier) oraz te, które są mniej zaufane. Firma ocenia je m.in. na podstawie regulacji pod jakie podlegają, bezpieczeństwa, wiarygodności, jakości notowanych aktywów i negatywnych wydarzeń.

Następnie na podstawie łącznej punktacji osiągniętej we wszystkich kategoriach giełda otrzymuje swój rainting. Pośród branych pod uwagę giełd najwyższej kategorii jedynie dwie mogą pochwalić się najwyższą notą AA. Są to Gemini i Coinbase zajmujące dwa pierwsze miejsca na podium. Pozostałe giełdy posiadają ocenę A oraz BB.

Ranking giełd kryptowalut CryptoCompare - top 20 giełd
Ranking giełd kryptowalut CryptoCompare – top 20 giełd

Binance poza podium

Trzecie miejsce zajął Kraken. Na kolejnych znalazły się odpowiednio: itBit, Bitstamp, Liquid, BitFlyer oraz Binance. Giełda Changpenga Zhao straciła mocno w kategorii legalność/regulacje, co może być pokłosiem niejasnej sytuacji prawnej dotyczącej miejsca zarejestrowania giełdy. Binance otrzymał w niej notę 5,4/15 co czyni ją słabszą od wielu konkurentów z 2 dziesiątki zestawienia. Z drugiej strony najwyżej oceniane pod kątem regulacji i legalności są BitFlyer i Bittrex, które otrzymało za nie notę 12,7. Zgodnie z rankingiem najbezpieczniejszą giełdą jest Coinbase, który otrzymał w tej kategorii 15/15 punktów. Zaraz za nim plasuje się Gemini (13,8/15)

Udział w rynku

Wszystkie giełdy brane pod uwagę w rankingu należą do najwyższej kategorii. Według statystyk CryptoCompare platformy te notują 40% całkowitego wolumenu na rynku giełd kryptowalut. Pozostałe 60% należy więc do niższej kategorii nie uwzględnionej w rankingu. Różnica ta jednak wydaje się zacierać. Przez ostatnie pół roku giełdy wyższej kategorii zyskały 8% w stosunku do swoich słabszych konkurentów.

Informacje o aktualizacji rankingu na stronie CryptoCompare

cryptocompare logo big
reklama
reklama