Qubit Finance traci 80 mln USD w ataku hakerskim | Wiadomości | CrypS.

Qubit Finance traci 80 mln USD w ataku hakerskim

Mariusz Przepiórka
Qubit Finance traci 80 mln USD w ataku hakerskim

Qubit Finance to kolejny zdecentralizowany projekt finansowy, który ucierpiał w wyniku ataku hakerskiego. Informacje o ataku są dość skąpe, ale wiele wskazuje na to, że straty mogą być poważne.

28 stycznia rano zespół Qubit Finance opublikował wpis na profilu twitterowym, stwierdzając, że haker wykorzystał protokół do wybijania nieograniczonych tokenów na platformie opartej na blockchainie Binance:

Protokół został wykorzystany przez [adres portfela]. Haker wybił nieograniczoną ilość xETH, aby pożyczyć BSC. Zespół pracuje obecnie z partnerami bezpieczeństwa i sieci nad kolejnymi krokami.

Kolejny atak na protokoły PancakeBunny

Firma PeckShield zajmująca się bezpieczeństwem blockchain i audytem inteligentnych kontraktów potwierdziła atak, stwierdzając:

Wygląda na to, że QBridge z @QubitFin został zhakowany, aby wybić ogromną ilość zabezpieczenia xETH i wydrenować fundusze puli o wartości około 80 mln USD. Należy zauważyć, że przeprowadziliśmy audyt pożyczek Qubit, a nie QBridge!

RugDoc, kanał monitorujący ataki DeFi, wskazał, że był to trzeci lub czwarty raz, gdy włamano się do opartych na BSC protokołów PancakeBunny. Według BSCscan, adres wykorzystujący ten protokół posiadał 206 809 BNB (79,7 mln USD).

Siódmy co do wielkości atak na DeFi

Firma CertiK Security poinformowała, że haker wywołał funkcję depozytu w kontrakcie QBridge, ale nie dokonał wpłaty. Sieć Ethereum QBridge przechwyciła zdarzenie depozytu i wybiła qXETH USD dla hakera na BSC.

QBridge traktuje zdarzenie Depozyt jako zdarzenie zdeponowania #ETH, ponieważ metody „deposit” i „depositETH” w kontrakcie #QBridge emitują to samo zdarzenie.

Proces został powtórzony kilka razy, aby zwiększyć łup, który wyniósł prawie 80 mln USD, w efekcie jest to siódmy co do wielkości atak hakerski na DeFi. Qubit Finance to protokół pożyczkowy zoptymalizowany do udzielania pożyczek jako narzędzie dla Binance Smart Chain. Jego natywny token QBT spadł o 31% w ciągu ostatnich kilku godzin i jest obecnie notowany na najniższym w historii poziomie 0,004 USD, co stanowi spadek o 99,2% z wrześniowego maksimum 0,58 USD.

Qubit Finance traci 80 mln USD w ataku hakerskim
reklama
reklama