PSB zabiera głos ws. materiału TVN24 i podejścia władz do branży | Wiadomości | CrypS.

PSB zabiera głos ws. materiału TVN24 i podejścia władz do branży

Redaktor: Albert Czajkowski
polskie stowarzyszenie bitcoin - logo Kryptowaluty

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin opublikowało “List otwarty do władz, TVN24 oraz społeczności kryptowalut w Polsce”. Dotyczy on materiału na temat giełdy BitBay, który wyemitowano w programie Superwizjer 27.06.2020. 

W liście otwartym stowarzyszenie punktuje nieścisłości, błędy i przekłamania pojawiające się w materiale Superwizjera. Wskazania te dotyczą przede wszystkim obrazu branży kryptowalut, który nakreślili twórcy reportażu. Przedstawili oni bitcoina oraz wirtualne waluty, jako aktywa, z których korzystają głównie przestępcy. W ten sposób pomijając zupełnie aspekty ekonomiczne i koncentrując się na znanych scamach i piramidach, Superwizjer wykorzystał czarną prasę kryptowalut, aby nadać swojemu materiałowi bardziej sensacyjny wydźwięk.

W liście stowarzyszenia nie brakuje także krytyki względem działań rządu, który zdaniem PSB, ignoruje istnienie rynku kryptowalut. Zwrócono uwagę na to, że giełdy kryptowalut dążyły do samoregulacji jednak wypracowane przez środowisko propozycje, które mogły stworzyć w Polsce dogodną przestrzeń dla rozwoju nowych technologii nie zostały przyjęte. W udzielonym dla nas wywiadzie wspominał o tym także prof. Krzysztof Piech. 

Spostrzeżenia na temat materiału Superwizjera wraz z silnymi przytykami w kierunku rządu i KNF, zawarto w 22 punktach. W podsumowaniu listu czytamy, że materiał stworzono nieprofesjonalnie, pod tezę oraz tendencyjnie. Pojawiło się w nim także kolejne wezwanie do działania i zajęcia się regulacjami dla branży, skierowane do władz państwa.

List otwarty Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin:

list polskiego stowarzyszenia bitcoin ws materiału superwizjera 1list polskiego stowarzyszenia bitcoin ws materiału superwizjera 2 - wypunktowanie błędów i manipulacji list otwarty psb do rządu, tvn24 i społeczności kryptolist psb w sprawie materiału na temat giełdy bitbay

Źródło

polskie stowarzyszenie bitcoin - logoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.