Przyjęcie bitcoina przez Salwador to beztroski hazard - twierdzi kongresmenka USA | Wiadomości | CrypS.

Przyjęcie bitcoina przez Salwador to beztroski hazard – twierdzi kongresmenka USA

Mariusz Przepiórka
Prezydent Salwadoru pociesza holderów BTC

Jedna z kongresmenek uważa, że przyjęcie bitcoina przez Salwador może być zagrożeniem dla Stanów Zjednoczonych. W związku z tym zaproponowała ustawę, która jej zdaniem ograniczy ryzyko.


Norma J. Torres, kongresmenka z Kalifornii, ogłosiła wczoraj, że wraz z kongresmenem Rickiem Crawfordem przedstawi projekt ustawy dotyczącej przyjęcia bitcoina przez Salwador. (ACES).

Według słów Torres, nowe przepisy pomogą w ograniczeniu ryzyka dla Stanów Zjednoczonych związanego z przyjęciem przez Salwador bitcoina jako prawnego środka płatniczego. Torres, przedstawiając projekt ustawy, określiła przyjęcie bitcoina przez środkowoamerykański kraj jako „beztroski hazard”.

– Przyjęcie bitcoina przez Salwador nie jest przemyślanym przyjęciem innowacji, ale beztroskim hazardem, który destabilizuje kraj. Salwador jest niezależną demokracją i szanujemy jego prawo do samorządności, ale Stany Zjednoczone muszą mieć plan, aby chronić nasze systemy finansowe przed ryzykiem wynikającym z tej decyzji – powiedziała Norma J. Torres.

Decyzja Salwadoru krytykowana przez społeczność międzynarodową

Projekt ustawy zobowiązuje Departament Stanu do przeprowadzenia oceny ryzyka dla bezpieczeństwa cybernetycznego, stabilności gospodarczej i demokratycznych rządów w Salwadorze w wyniku uznania przez ten kraj bitcoina jako prawnego środka płatniczego, a także do opracowania strategii ograniczania takiego ryzyka dla amerykańskiego systemu finansowego.

– Wzrost popularności kryptowalut, takich jak Bitcoin, rodzi pytania i konieczność dokonania przeglądu regulacji i ochrony konsumentów, w które powinien zaangażować się rząd federalny USA – powiedział Rick Crawford.

W społeczności międzynarodowej panuje powszechne przekonanie, że decyzja Salwadoru o uznaniu BTC za legalną walutę wiąże się z poważnym ryzykiem.  Na początku tego roku Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) wyraźnie określił decyzję Salwadoru jako zagrożenie dla stabilności finansowej i ochrony konsumentów. W związku z tym MFW wstrzymał się od udzielania pożyczek temu krajowi. Z kolei Moody’s Sovereign Risk Group oszacowała, że podczas spadków na rynku kryptowalut Salwador mógł stracić nawet 22 mln USD.

Prezydent Salwadoru pociesza holderów BTCreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.