Przyjazny kryptowalutom dyrektor SECu odejdzie ze stanowiska | Wiadomości | CrypS.

Przyjazny kryptowalutom dyrektor SECu odejdzie ze stanowiska

Zerelik Maciej
sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów

William Hinman, dyrektor Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosił zamiar odejścia ze stanowiska w najbliższych miesiącach. Hinman jest znany ze swojego stanowiska w sprawie większej przejrzystości ekosystemu krypto, ICO oraz fintech.

Hinman pełni funkcję dyrektora Działu Finansów Korporacyjnych SEC od 2017 roku. Oddział ten jest odpowiedzialny za przekazywanie inwestorom istotnych informacji, które mają pomóc im podejmować dobre decyzje finansowe. Jego biuro zapewnia również pomoc interpretacyjną dla firm w zakresie przestrzegania przepisów SECu. Wydaje również zalecenia dla Komisji w różnych obszarach regulacyjnych.

William Hinman przetarł szlaki dla kryptowalut

Ponadto Hinman uczestniczył w tworzeniu Strategicznego Ośrodka Innowacji i Technologii Finansowych SEC, znanego lepiej jako FinHUB. Jest to program mający na celu promowanie rozwoju fintechu w kraju. Oferuje doradztwo w kwestiach regulacyjnych i tych dot. cyfrowych aktywów.

Hinman jest bardzo zaangażowany w świat kryptowalut. Pomimo wielu sprzecznych opinii w SECu na temat technologii blockchain, kryptowalutowych ETFów i ICO, Hinman stanął w obronie Ethereum, twierdząc, że moneta ta nie jest umową inwestycyjną.

Dla Hinmana, decentralizacja Ethereum czyni monetę niekompatybilną z testem Howeya. Jest to test używany przez organy regulacyjne i wymiar sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych w celu określenia, czy dana oferta stanowi umowę inwestycyjną.

Podczas jego słynnego przemówienia „Digital Asset Transactions: When Howey Met Gary”, Hinman wyjaśnił, że Ethereum i Bitcoin nie mogą być umowami inwestycyjnymi, pomimo że Ethereum przeszedł rundę finansowania.

„Odkładając na bok fundraising, który towarzyszył tworzeniu Ethereum, w oparciu o moje rozumienie obecnego stanu ETH, sieć Ethereum i jej zdecentralizowaną strukturę, obecne oferty i sprzedaż Etheru nie są transakcjami papierów wartościowych. I, podobnie jak w przypadku Bitcoina, zastosowanie reżimu ujawniania federalnego prawa papierów wartościowych do bieżących transakcji w Etherze wydaje się mieć niewielką wartość.”

Regulacyjna niepewność

Póki co nie jest jasne, jaki jest minimalny poziom decentralizacji, aby projekt nie został uznany za umowę inwestycyjną. Niepewność regulacyjna jest wysoka do takiego stopnia, że kilka projektów – jak np. Ripple – rozważało przeniesienie się poza Stany Zjednoczone w poszukiwaniu bardziej klarownych przepisów.

W oficjalnym komunikacie prasowym SEC nie omówiono powodów rezygnacji. William Hinman podziękował komisarzowi Jayowi Claytonowi i jego zespołowi za ich „profesjonalizm, wiedzę i zaangażowanie w służbę publiczną”.

Kiedy William Hinman opuści swoje stanowisko, tymczasowo zastąpi go Shelley Parratt, która pełni funkcję zastępcy dyrektora działu finansów korporacyjnych Hinmana.

sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów
reklama
reklama