Przychody górników BTC spadły w lipcu o 9% | Wiadomości | CrypS.

Przychody górników BTC spadły w lipcu o 9%

Maciej Żerelik

Łączny dochód górników pierwotnej kryptowaluty w lipcu wyniósł 609,7 mln dolarów, co oznacza spadek o 9% w porównaniu z czerwcem.


Analogiczna liczba dla górników Ethereum spadła o 4% do 679,4 mld USD, co oznacza spadek o ponad 50% w poprzednim okresie.

Hash rate Bitcoina wzrósł o 4% do 211,93 EH/s. Od początku roku wskaźnik ten podskoczył o 16,6%.

Opłaty BTC pozostały w lipcu praktycznie niezmienione, tylko sporadycznie przekraczając granicę 2 dolarów. Wskaźnik transakcji Ethereum nadal spadał (-47% za miesiąc).

Na początku sierpnia firma górnicza Marathon Digital Holdings zgodziła się na otwarcie kredytu odnawialnego o wartości 100 mln USD od Silvergate Capital zabezpieczonego na bitcoinie.

Przypomnijmy, że pod koniec lipca Canaan ogłosił plany otwarcia w USA przedsięwzięcia związanego z wydobyciem kryptowalut.

Wcześniej największa pula wydobywcza Monero, MineXMR, ogłosiła, że zaprzestanie działalności z dniem 12 sierpnia.

Inne newsy górnicze

W wyniku kolejnego przeliczenia trudność wydobycia pierwotnej kryptowaluty wzrosła o 1,74%, do 28,17 T. Liczba ta wykazała pozytywny trend po raz pierwszy od początku czerwca 2022 roku.

W lipcu Bitcoin Mining Council przedstawił raport, z którego wynika, że w ciągu ostatniego roku efektywność energetyczna wydobycia wzrosła o 46%, a hash rateo 137%.

Z kolei w połowie lipca, szwedzki minister energii Khashayar Farmanbar powiedział w wywiadzie dla Bloomberga, że zapewnienie energii elektrycznej dla projektów tworzących miejsca pracy, takich jak huty, jest ważniejsze niż dla górników BTC.

Szwedzki regulator rynków w listopadzie wezwał do zakazu energochłonnego wydobycia kryptowalut, po czym w styczniu podobny komentarz wygłosił wiceprzewodniczący Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.