Szwecja: "Potrzebujemy energii na bardziej przydatne rzeczy niż bitcoin" | Wiadomości | CrypS.

Szwecja: „Potrzebujemy energii na bardziej przydatne rzeczy niż bitcoin”

Zerelik Maciej
szwecja mining

Szwedzki minister energii Khashayar Farmanbar powiedział w wywiadzie dla Bloomberga, że zapewnienie energii elektrycznej dla projektów tworzących miejsca pracy, takich jak huty, jest ważniejsze niż dla górników BTC.


W opublikowanym dziś raporcie, Bloomberg zacytował Farmanbara:

Szczerze mówiąc, potrzebujemy energii dla bardziej użytecznych rzeczy niż bitcoin. Górnicy bitcoinów obsługują banki energochłonnych komputerów i polegają na taniej energii elektrycznej, a nie na ludzkiej pracy.

Szwedzki rząd w zeszłym miesiącu poprosił Agencję Energetyczną o śledzenie, ile energii elektrycznej jest zużywanej na potrzeby infrastruktury cyfrowej, ze szczególnym uwzględnieniem wydobycia kryptowalut.

Farmanbar odmówił powiedzenia, jakie środki może podjąć, aby ograniczyć górnictwo. Jednak według raportu mogą one obejmować zorganizowanie kolejności, w której nowi użytkownicy energii otrzymują dostęp do sieci, aby ci, którzy tworzą miejsca pracy, otrzymali pierwszeństwo.

Szwedzki regulator rynków w listopadzie wezwał do zakazu energochłonnego wydobycia kryptowalut, po czym w styczniu podobny komentarz wygłosił wiceprzewodniczący Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych.

Emisje muszą się zatrzymać tu i teraz, a energia odnawialna musi być wykorzystywana do osiagnięcia neutralności klimatycznej w podstawowych usługach. Dlatego wzywamy do wprowadzenia zakazu stosowania energochłonnej metody miningu Proof-of-Work. Istnieją inne metody wydobywania kryptowalut, które można również wykorzystać w przypadku Bitcoina i Ethereum, które, jak się szacuje, zmniejszają zużycie energii o 99,95% przy zachowaniu ich funkcjonalności. – czytamy w dokumencie.

Hive Blockchain Technologies z Kanady i notowany w Hongkongu Genesis Mining to dwie firmy działające w Szwecji. Na ten moment nie odpowiedziały one na prośby Bloomberga o komentarz.

szwecja mining
reklama
reklama