Przewodniczący SEC: giełdy krypto działają wbrew interesom klientów | Wiadomości | CrypS.

Przewodniczący SEC: giełdy krypto działają wbrew interesom klientów

Anna Sutowicz
SEC rozpoczyna dochodzenie w sprawie wykorzystywania informacji poufnych na giełdach

Przewodniczący Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) tym razem przekonuje, że istnieją giełdy kryptowalut, które omijają zasady i działają przeciwko własnym klientom. Zapowiada również, że SEC intensyfikuje działania egzekucyjne.


Gary Gensler, przewodniczący Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) twierdzi, że giełdy kryptograficzne nie tworzą wystarczających barier między różnymi częściami swojej działalności, takimi jak przechowywanie, tworzenie rynku i oferowanie platformy transakcyjnej. W jego opinii ​​„łączenie” usług może nie leżeć w najlepszym interesie klientów. Gensler obawia się, że niektóre giełdy kryptograficzne nie chronią dostatecznie swoich klientów i nie wykorzystują niezbędnych mechanizmów bezpieczeństwa:

Crypto ma wiele takich wyzwań – platform handlujących przed swoimi klientami. W rzeczywistości często handlują przeciwko swoim klientom, ponieważ tworzą rynek przeciwko swoim klientom.

Przemawiając w wywiadzie dla Bloomberg News, Gensler przypomniał także, że większość aktywów cyfrowych objęta jest zakresem SEC, a działające z nimi giełdy powinny być zarejestrowane w urzędzie nadzorczym.

SEC przyśpiesza walkę

SEC wzmacnia swoje wysiłki w zakresie egzekwowania prawa w tej dziedzinie w przyszłości. Planuje rozszerzenie swojej specjalnej jednostki, utworzonej do badania oszustw kryptowalutowych i innych nielegalnych działań. Zamierza dodać do SEC Crypto Assets and Cyber ​​Unit 20 nowych stanowisk. Po dołączeniu nowych członków, liczba dedykowanych stanowisk w Dziale Egzekucji wzrośnie do 50. Ostatnio SEC zaproponowała również poprawki do przepisów, zgodnie z którymi spółki notowane na giełdzie muszą zgłaszać naruszenia danych i inne incydenty w kwestii cyberbezpieczeństwa w ciągu 4 dni roboczych.

SEC rozpoczyna dochodzenie w sprawie wykorzystywania informacji poufnych na giełdach
reklama
reklama