Przewodniczący SEC: giełdy krypto działają wbrew interesom klientów | Wiadomości | CrypS.

Przewodniczący SEC: giełdy krypto działają wbrew interesom klientów

Anna Sutowicz
SEC pozywa Forsage o schemat Ponziego

Przewodniczący Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) tym razem przekonuje, że istnieją giełdy kryptowalut, które omijają zasady i działają przeciwko własnym klientom. Zapowiada również, że SEC intensyfikuje działania egzekucyjne.


Gary Gensler, przewodniczący Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) twierdzi, że giełdy kryptograficzne nie tworzą wystarczających barier między różnymi częściami swojej działalności, takimi jak przechowywanie, tworzenie rynku i oferowanie platformy transakcyjnej. W jego opinii ​​„łączenie” usług może nie leżeć w najlepszym interesie klientów. Gensler obawia się, że niektóre giełdy kryptograficzne nie chronią dostatecznie swoich klientów i nie wykorzystują niezbędnych mechanizmów bezpieczeństwa:

Crypto ma wiele takich wyzwań – platform handlujących przed swoimi klientami. W rzeczywistości często handlują przeciwko swoim klientom, ponieważ tworzą rynek przeciwko swoim klientom.

Przemawiając w wywiadzie dla Bloomberg News, Gensler przypomniał także, że większość aktywów cyfrowych objęta jest zakresem SEC, a działające z nimi giełdy powinny być zarejestrowane w urzędzie nadzorczym.

SEC przyśpiesza walkę

SEC wzmacnia swoje wysiłki w zakresie egzekwowania prawa w tej dziedzinie w przyszłości. Planuje rozszerzenie swojej specjalnej jednostki, utworzonej do badania oszustw kryptowalutowych i innych nielegalnych działań. Zamierza dodać do SEC Crypto Assets and Cyber ​​Unit 20 nowych stanowisk. Po dołączeniu nowych członków, liczba dedykowanych stanowisk w Dziale Egzekucji wzrośnie do 50. Ostatnio SEC zaproponowała również poprawki do przepisów, zgodnie z którymi spółki notowane na giełdzie muszą zgłaszać naruszenia danych i inne incydenty w kwestii cyberbezpieczeństwa w ciągu 4 dni roboczych.

SEC pozywa Forsage o schemat Ponziegoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.