Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [25.06.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [25.06.2024]

Kursy kryptowalut 25.06.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 25 czerwca 2024 r.


Spis treści:


AI stworzy milionerów, którzy zwrócą się w stronę BTC

Obecny rozwój sektora sztucznej inteligencji to największa rewolucja technologiczna ostatnich dekad. Branża ta generuje ogromne pokłady kapitału, który gdzieś trzeba będzie zabezpieczyć na następne lata. Anthony Pompliano mówił wczoraj na łamach CNBC, dlaczego bitcoin będzie głównym beneficjentem tego zjawiska. Inwestor tłumaczył także, że aktualna korekta ceny BTC to naturalna sytuacja i za jakiś czas kurs bitcoina znów wyruszy na północ.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina zacznie rosnąć pod koniec roku. Anthony Pompliano mówi o tym, jak branża AI wykorzysta BTC

Analitycy uspokajają, że wypłaty z Mt.Gox nie doprowadzą do spadku kursu bitcoina

Wypłaty środków pochodzących z niesławnej giełdy kryptowalut Mt.Gox to temat budzący sporo emocji na rynku bitcoina. Wczorajszy komunikat dot. zbliżającego się startu tego procesu polaryzuje społeczność cyfrowych aktywów w kwestii tego, jak to wpłynie na kurs BTC. Co na ten temat sądzą eksperci?

Czytaj więcej: Branża kryptowalut omawia temat wpływu wypłat bitcoina z Mt.Gox. Eksperci uspokajają, że nie wpłynie to na kurs

Ronaldinho nie jest już mile widziany w branży kryptowalut

Czarował z futbolówką przy nodze na kluczowych piłkarskich boiskach, ale potrafił także zaczarować kilku inwestorów, których przekonał do nie do końca legalnych biznesów. Teraz legendarny Brazylijczyk znów zamierza zacząć działać na rynku kryptowalut i zachęca wszystkich swoich fanów, by ci dołączyli do niego. Branża ta jednak pamięta o jego wcześniejszych inicjatywach i raczej nie zamierza przyjąć go ponownie zbyt ciepło.

Czytaj więcej: Ronaldinho zapowiada powrót na rynek krypto. Piłkarz ma już jednak na koncie kilka scamów

Sztuczna inteligencja nie potrafi w stand-up. Jej żarty to po prostu dno

Są takie profesje, których wykonawców sztuczna inteligencja ani nie wyprze z rynku, ani też zbytnio nie okaże się dla nich pomocna. Jedną z nich okazuje się być stand-up, czego dowodzi zorganizowany jakiś czas temu eksperyment przed firmę Google DeepMind.

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja i stand-up. Komicy nie mają co liczyć na pomoc AI

Założyciel WikiLeaks po latach na wolności. Czy to koniec wojny z rządem USA?

WikiLeaks w 2010 roku stało się synonimem terminu “niewygodna prawda”, po tym jak na platformie opublikowano około 700 000 tajnych dokumentów rządowych dotyczących prowadzonych wojen USA z Irakiem oraz Afganistanem. Twórca serwisu przez lata pozostawał w ukryciu, jednakże w pewnym momencie został aresztowany i spędził za kratami kilka lat. Wczoraj jednak wyszedł na wolność i wrócił do domu. Warto wspomnieć o tym, że twórca bitcoina prosił go przed laty, by ten nie afiszował się korzystaniem z jego kryptowaluty.

Czytaj więcej: Twórca WikiLeaks opuścił więzienie! Satoshi Nakamoto nalegał w 2010 roku, by ten nie używał bitcoina

Transakcje Solaną od teraz dostępne na każdej stronie internetowej

Fundacja Solana zaszalała i wprowadziła bardzo praktyczną funkcjonalność, dzięki której możliwa stanie się integracja tego blockchaina z każdą witryną obsługującą adresy URL. Będziemy mogli więc dokonywać płatności w tokenach obsługiwanych przez tę sieć nie opuszczając nawet danej witryny.

Kursy kryptowalut 25.06.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.