Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [19.08.2025]

Kursy kryptowalut 19.08.2025

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z dnia 19 sierpnia 2025 r.


Spis treści:


Inwestorzy bitcoina masowo wyprzedają go ze stratą

Krótkoterminowi inwestorzy bitcoina wykazują tak zwane „słabe ręce”, bowiem poziom sprzedających ze stratą w ciągu ostatnich 5 dni wzrósł o aż 37,8%. Na giełdy wpłynęło łącznie 23 520 BTC, co potwierdza strach wśród inwestorów, że kurs największej z kryptowalut będzie spadać dalej.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina nie może się podnieść po spadku. Inwestorzy sprzedają ze stratą

Chainlink osiąga najwyższą cenę od 7 miesięcy

Chociaż na rynku krypto panuje obecnie korekta, to kurs LINK przeciwstawił się temu trendowi i wzrósł do najwyższego poziomu od 7 miesięcy. Dane on-chain wyraźnie ukazują popyt na ten token ze strony inwestorów, a fundamenty Chainlink wciąż się poszerzają.

Czytaj więcej: Chainlink nie zwalnia tempa! Kurs LINK wciąż rośnie, a liczba aktywnych adresów osiąga nowy szczyt

BitMine ogłasza ogromne zakupy ETH i wbija się na 2. miejsce największych skarbców krypto

Dowodzona przez Toma Lee firma BitMine w zeszłym tygodniu szarpnęła się tak mocno na zakupy ETH, że stała się zarazem drugim największym kryptowalutowym skarbcem na świecie. Przedsiębiorstwo niespodziewanie wyprzedziło na tym polu firmę MARA.

Czytaj więcej: BitMine kupiło tyle Ethereum, że stało się drugim największym skarbcem kryptowalut na świecie

Następca Powella wywoła kolejny etap hossy?

Alex Krüger przekonuje, że dalsze koleje losów w kwestii hossy na bitcoina będą uzależnione od tego, kogo Donald Trump wskaże jako swojego kandydata na nowego szefa Rezerwy Federalnej. Jerome Powell, choć jest bardzo temu niechętny, we wrześniu może już ogłosić kolejną obniżkę stóp procentowych. To jednak nie sprawi, że stosunek prezydenta wobec niego ulegnie poprawie, bowiem ich konflikt trwa tak naprawdę od wielu lat. W każdym razie, zmiany w Fed odbiją się na rynkach.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina wystrzeli, gdy Trump ogłosi TĘ zmianę – pisze znany ekonomista

Zełenski spotka się niebawem z Putinem? Trump potwierdza, że Rosja jest na tak

Prezydent USA jest zadowolony z wczorajszego spotkania z Wołodymyrem Zełenskim w Waszyngtonem. Po pożegnaniu swojego gościa Trump zadzwonił do Władimira Putina, z którym następnie rozmawiał przez 40 minut. Wygląda na to, że niebawem dojdzie do historycznego spotkania między prezydentem Ukrainy a rosyjskim dyktatorem.

Czytaj więcej: Trump poinformował, co dalej ze spotkaniem Putin-Zełenski. „To był bardzo dobry, wstępny krok”

Bo Hines dołącza do Tethera!

Niedawno kluczowy doradca Donalda Trumpa ws. kryptowalut ogłosił swoje odejście z jego administracji. To zrodziło spekulacje, że między panami doszło do silnego spięcia lub po prostu zdał sobie sprawę, że Biały Dom tak naprawdę nie chce wspierać kryptowalut, a wyłącznie napełniać kieszenie insiderów dzięki niektórym działaniom. Teraz okazuje się, że Bo Hines, bo o nim mowa, dołączył do firmy Tether, co, patrząc z perspektywy emitenta USDT, jest mistrzowskim posunięciem pod względem strategicznym.

Czytaj więcej: Doradca ds. kryptowalut opuszcza Biały Dom USA i dołącza do giganta z tego rynku!


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->