Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.04.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.04.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 05.04.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 5 kwietnia 2024 r.


Spis treści:


Ceny memecoinów poleciały w dół. WIF, BOME i DEGEN notują duże spadki

Memecoiny dziś mocno w dół, tak więc jest szansa, by niektóre projekty kupić przy całkiem okazyjnych cenach. Najbardziej oberwało się oczywiście projektom z blockchaina Solany, ale i od Base jeden token spadł w dobę o 40%

Czytaj więcej: Memecoiny krwawią. Dwucyfrowe spadki na wykresach cenowych w ciągu 24h

Kupujcie altcoiny, póki są tanie – sugeruje van de Poppe

Jeden z najbardziej obserwowanych analityków z rynku kryptowalut wskazuje na dwa projekty, które aktualnie są naprawdę tanie w parze z BTC. Van de Poppe twierdzi, że jest to bardziej “dobra okazja”, by kupić na dołku, niż korekta w dłuższym okresie czasu, a kurs tych altcoinów w parze z największą z kryptowalut zaraz znów zacznie rosnąć. To oczywiście sugestia rzucona przez wspomnianego analityka, a nie porada inwestycyjna z naszej strony.

Czytaj więcej: Ostatni dzwonek, by dokupić te altcoiny przed kolejnymi wzrostami – sugeruje Michaël van de Poppe

75% transakcji w sieci Solany się wczoraj nie powiodło

Sieć Solany jeszcze do niedawna była znana w głównej mierze ze swoich regularnych awarii, które na szczęście już na pewnym etapie ustały (pomijając jeden incydent na początku tego roku). Jak jednak się okazuje, dokonywanie transakcji za pośrednictwem tego blockchaina nadal wiąże się z pewnymi niedogodnościami dla użytkowników, a wczoraj odnotowano istne apogeum tego typu problemów.

Czytaj więcej: Kurs Solany spada, a użytkownicy skarżą się na działanie jej sieci

Peter Brandt i Adam Back atakują Ethereum

Funkcjonalności żadne, zero podjazdu do bitcoina, stałe problemy z L2 i opłatami za gaz. Zwolennicy to idioci, ale i tak będzie ich przybywać – twierdzi legendarny trader, któremu przyklaskuje jeden z earlyadopterów BTC. Czy panowie mają 100% rację? Sprawdźmy.

Czytaj więcej: „Ethereum to śmieć”. Znany trader kolejny raz podkreśla wyższość Bitcoina

Do wygrania 300 000 tokenów ENA od Binance

Arthur Hayes twierdzi, że token od Etheny może wzrosnąć w tym cyklu nawet o 800%. Czy jego prognozy się sprawdzą, dowiemy się dopiero za jakiś czas. Jednakże już teraz możecie wziąć udział w super promocji od Binance, gdzie do zgarnięcia jest trochę tokenów ENA. Akcja trwa do 12 kwietnia.

Czytaj więcej: Binance x Ethena! Do zgarnięcia 300 000 tokenów ENA

Satoshi Nakamoto kończy dziś 49 lat. Ciekawa historia dany urodzenia twórcy bitcoina

Stówa dla solenizanta! Czy 5 kwietnia jest rzeczywiście jego prawdziwą datą urodzenia? Tego nie wiemy na pewno, ale po rozłożeniu jej na czynniki pierwsze okazuje się, że twórca bitcoina nie podał jej przypadkowo na jednym z forów. Zapraszamy Was do zapoznania się z naprawdę ciekawą historią.

Czytaj więcej: Twórca bitcoina obchodzi dziś urodziny. Dlaczego data 5 kwietnia jest ważna dla historii wolności finansowej?

Kursy kryptowalut 05.04.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.