Programista ETH, Virgil Griffith, usłyszy wyrok za wykład w Korei Północnej | Wiadomości | CrypS.

Programista ETH, Virgil Griffith, usłyszy wyrok za wykład w Korei Północnej

Mariusz Przepiórka
virgil griffith zostanie skazany

Były deweloper sieci Ethereum Virgil Griffith stanie dziś przed sądem w Nowym Jorku, aby usłyszeć wyrok związany z zarzutem spisku w celu naruszenia międzynarodowych sankcji wobec Korei Północnej.


Aktualizacja: Virgil Griffith został skazany na karę 5 lat i 3 miesięcy więzienia oraz 100 000 dolarów grzywny.


Griffith został aresztowany w listopadzie 2019 po wygłoszeniu prezentacji na temat kryptowalut i technologii blockchain w Pjongjangu, stolicy Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej (KRLD) w kwietniu tego samego roku.

Griffith może zostać skazany na 6,5 roku więzienia

Prokuratorzy amerykańscy oskarżyli Griffitha o uczenie Korei Północnej, jak omijać sankcje, co stanowi naruszenie ustawy o międzynarodowych nadzwyczajnych uprawnieniach gospodarczych (International Emergency Economic Powers Act – IEEPA). W wyniku ugody Griffith może spędzić w więzieniu od 63 do 78 miesięcy (około 5 do 6 i pół roku). Rząd zwrócił się również do sędziego o nałożenie na Griffitha grzywny w wysokości do 1 000 000 USD w celu powstrzymania go i innych osób przed „podobnym postępowaniem w przyszłości”.

Mimo że potencjalny wyrok jest wysoki, stanowi on część maksymalnego wyroku 20 lat, jaki mógłby grozić Griffithowi, gdyby zdecydował się zaryzykować proces z ławą przysięgłych. Adwokaci Griffitha poprosili sąd o rozważenie łagodniejszego wyroku dwóch lat, z zaliczeniem czasu spędzonego w więzieniu, oraz trzyletniego okresu zwolnienia pod nadzorem, w tym 270 dni aresztu domowego.

Vitalik Buterin prosi o niski wymiar kary

Blisko 40 przyjaciół, członków rodziny i byłych współpracowników Griffitha napisało do sędziego Kevina Castela, wstawiając się za oskarżonym. W swych listach wskazali, że Griffith jest hojną i łagodną osobą, która widzi dobro w każdym człowieku. Podkreślali również optymizm, który skłonił go do podróży do Korei Północnej, aby podzielić się swoją wiedzą na temat technologii blockchain.

Jednym z autorów takiego listu był współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin, który szczegółowo opisał swą siedmioletnią przyjaźń z Griffithem. W swoim liście Buterin napisał, że charakter Griffitha „pozostawił trwałe dziedzictwo w Fundacji Ethereum i szerszej społeczności”.

virgil griffith zostanie skazanyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.