Proces Ripple: Nowe e-maile świadczą o konflikcie interesów SEC w regulacjach dotyczących kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Proces Ripple: Nowe e-maile świadczą o konflikcie interesów SEC w regulacjach dotyczących kryptowalut

Zerelik Maciej
sec vs ripple

Organizacja non-profit Empower Oversight upubliczniła e-maile Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wskazujące na niewłaściwe postępowanie urzędników tej instytucji w związku z pozwem przeciwko Ripple.


W oświadczeniu organizacja stwierdziła, że e-maile wskazują, iż były urzędnik SEC William Hinman został ostrzeżony o konflikcie interesów ze swoją starą firmą Simpson Thacher. Mimo to, miał on kontynuować współpracę z nowojorską kancelarią prawną. Spotkał się m.in. z jej innym partnerem Joshem Bonnie oraz współzałożycielami i inwestorami Ethereum. Spotkanie to miało miejsce tuż przed wystąpieniem Hinmana w 2018 roku, kiedy to oświadczył, że Ether nie jest papierem wartościowym. Jason Foster, założyciel i prezes Empower Oversight powiedział:

Najnowsze dokumenty dostarczone przez SEC rodzą więcej pytań, niż dają odpowiedzi. Będziemy nadal naciskać na SEC, by ta kwestia była bardziej znacząca i terminowa.

Empower Oversight wniosła wniosek o ujawnienie maili, twierdząc, że mogą one udowodnić, iż SEC wybiórczo egzekwuje prawa dotyczące sektora kryptowalut. Organizacja argumentowała, że istnieje możliwość, że Komisja promowała niektóre kryptowaluty kosztem innych.

Sprzeciw SEC wobec ujawnienia e-maili

Prawie 200-stronicowe wydruki e-maili zostały ujawnione po tym, jak Empower Oversight złożyła wniosek FOIA w sierpniu 2021 roku. SEC zignorowała prośbę, więc organizacja złożyła pozew, by zmusić Komisję do spełnienia jej próśb. Prawnicy instytucji sprzeciwiali się dyrektywie, twierdząc, że e-maile zawierają przemyślenia pracowników i są chronione przed ich ujawnieniem.

Pojawiły się istotne pytania, czy Hinman w pełni ujawnił urzędnikom SEC rolę Simpson Thacher w Ethereum. Nie jest jasne, czy kancelaria zgodziłaby się na spotkanie gdyby wszystko było w pełni jawne.

Eksperci prawni twierdzą jednak, że zawartość tych emaili może jeszcze bardziej zaszkodzić szansom agencji na wygranie sprawy przeciwko Ripple.

sec vs ripple
reklama
reklama