PrimeBlock wejdzie na giełdę dzięki fuzji z SPAC wartej 1,25 mld dolarów | Wiadomości | CrypS.

PrimeBlock wejdzie na giełdę dzięki fuzji z SPAC wartej 1,25 mld dolarów

Maciej Żerelik
mining

Amerykański startup zajmujący się wydobywaniem kryptowalut – Prime Blockchain Inc. (PrimeBlock) – stanie się spółką notowaną na giełdzie. Organizacja planuje połączyć się z przedsiębiorstwem typu blank-check w ramach transakcji o wartości 1,25 miliarda dolarów, wliczając w to dług.


Według ostatnich doniesień Reutersa, firma zajmująca się wydobyciem bitcoinów – PrimeBlock – wkrótce rozpocznie notowania na giełdzie Nasdaq jako spółka publiczna. Będzie to możliwe dzięki pozyskaniu finansowania kapitałowego w wysokości 300 milionów dolarów od podmiotu powiązanego z Cantor Fitzerald & Co.

Aby wejść na giełdę, PrimeBlock połączy się z 10X Capital Venture Acquisition Corp II (VCXA.O). Transakcja o wartości 1,25 miliarda dolarów ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie 2022 roku.

Na czele połączonego podmiotu stanie dyrektor generalny PrimeBlock – Gaurav Budhrani.

Zamiar firmy wejścia na Nasdaq poprzez fuzję SPAC pojawia się w momencie, gdy amerykańska SEC przedstawiła nowe zasady dotyczące takich przedsięwzięć. Komisja zażądała od organizacji dodatkowych informacji o ich wynagrodzeniach, sponsorach, konfliktach interesów itp.

PrimeBlock nie będzie jedyną firmą wydobywającą bitcoiny notowaną na globalnej giełdzie. Pod koniec 2021 roku TeraWulf – inna amerykańska firma miningowa – starała się o wejście na Nasdaq dzięki fuzji z IKONICS Corporation.

Niektórzy giganci w tej branży, tacy jak Marathon Digital i Riot Blockchain, już wcześniej wprowadzili swoje akcje do obrotu publicznego. Pierwsza z nich handluje pod symbolem „MARA”, a jej cena za pojedynczą akcję oscyluje wokół 28 dolarów. Riot Blockchain („RIOT”) jest z kolei notowany za około 20 dolarów.

miningreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.