PrimeBlock wejdzie na giełdę dzięki fuzji z SPAC wartej 1,25 mld dolarów | Wiadomości | CrypS.

PrimeBlock wejdzie na giełdę dzięki fuzji z SPAC wartej 1,25 mld dolarów

Zerelik Maciej
mining

Amerykański startup zajmujący się wydobywaniem kryptowalut – Prime Blockchain Inc. (PrimeBlock) – stanie się spółką notowaną na giełdzie. Organizacja planuje połączyć się z przedsiębiorstwem typu blank-check w ramach transakcji o wartości 1,25 miliarda dolarów, wliczając w to dług.


Według ostatnich doniesień Reutersa, firma zajmująca się wydobyciem bitcoinów – PrimeBlock – wkrótce rozpocznie notowania na giełdzie Nasdaq jako spółka publiczna. Będzie to możliwe dzięki pozyskaniu finansowania kapitałowego w wysokości 300 milionów dolarów od podmiotu powiązanego z Cantor Fitzerald & Co.

Aby wejść na giełdę, PrimeBlock połączy się z 10X Capital Venture Acquisition Corp II (VCXA.O). Transakcja o wartości 1,25 miliarda dolarów ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie 2022 roku.

Na czele połączonego podmiotu stanie dyrektor generalny PrimeBlock – Gaurav Budhrani.

Zamiar firmy wejścia na Nasdaq poprzez fuzję SPAC pojawia się w momencie, gdy amerykańska SEC przedstawiła nowe zasady dotyczące takich przedsięwzięć. Komisja zażądała od organizacji dodatkowych informacji o ich wynagrodzeniach, sponsorach, konfliktach interesów itp.

PrimeBlock nie będzie jedyną firmą wydobywającą bitcoiny notowaną na globalnej giełdzie. Pod koniec 2021 roku TeraWulf – inna amerykańska firma miningowa – starała się o wejście na Nasdaq dzięki fuzji z IKONICS Corporation.

Niektórzy giganci w tej branży, tacy jak Marathon Digital i Riot Blockchain, już wcześniej wprowadzili swoje akcje do obrotu publicznego. Pierwsza z nich handluje pod symbolem „MARA”, a jej cena za pojedynczą akcję oscyluje wokół 28 dolarów. Riot Blockchain („RIOT”) jest z kolei notowany za około 20 dolarów.

mining
reklama
reklama