Prezydent Turcji nakazuje zbadanie świata metaverse | Wiadomości | CrypS.

Prezydent Turcji nakazuje zbadanie świata metaverse

Zerelik Maciej
turcja cbdc

Turcja wydaje się być coraz bardziej zainteresowana blockchainem, a w szczególności metaverse. Tak przynajmniej wynika z ostatnich dyrektyw jej prezydenta.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan nakazał rządzącej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AK Parti w języku tureckim) przeprowadzenie badań na temat użyteczności technologii blockchain i metaverse.

Erdoğan powiedział, że badanie powinno obejmować również inne kluczowe kwestie, takie jak kryptowaluty i media społecznościowe oraz zaproponował zorganizowanie forum internetowego, w którym również weźmie udział.

W odniesieniu do metaverse prezydent powiedział urzędnikom AKP:

Jest to delikatna sprawa i należy się jej dokładnie przyjrzeć.

Partia rządząca w Turcji, AK Party, zorganizowała swoje pierwsze spotkanie w metaverse w poniedziałek 17 stycznia.

Zostało ono przedstawione przez przewodniczącego AK Party Information and Communication Technologies Ömera İleri. Wzięli w nim też udział wiceprzewodniczący grupy AK Party Mustafa Elitaş i Mahir Ünal, którzy powiedzieli państwowej agencji informacyjnej AA (Anadolu Agency), że aktywa kryptowalutowe wymagają zarówno regulacji finansowych, jak i prawnych. Krótką próbkę spotkania można zobaczyć tutaj.

W oświadczeniu podczas wydarzenia Ileri powiedział:

Ponieważ technologia blockchain umożliwiła cyfrową własność, Turcja przyspieszyła swoje wysiłki w zakresie metaverse. Metaverse jest otwarte na rozwój w wirtualnej rzeczywistości, zarządzanie produktem i innowacyjne modele biznesowe.

Metaverse zyskuje coraz większą popularność w Turcji. Ponad 11 000 wirtualnych gruntów w Stambule zostało niedawno sprzedanych na OVR, zdecentralizowanej aplikacji infrastrukturalnej dla metaverse, której celem jest połączenie świata fizycznego i wirtualnego poprzez rozszerzoną rzeczywistość.

Podczas gdy rząd turecki podjął kroki w celu opracowania i przetestowania waluty cyfrowej banku centralnego, prezydent Erdoğan jest znany ze swojego zdecydowanego antykryptowalutowego stanowiska. W zeszłym roku w publicznej sesji pytań i odpowiedzi wypowiedział nawet „wojnę” kryptowalutom.

turcja cbdc
reklama
reklama