Prezydent Turcji nakazuje zbadanie świata metaverse | Wiadomości | CrypS.

Prezydent Turcji nakazuje zbadanie świata metaverse

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
turcja cbdc

Turcja wydaje się być coraz bardziej zainteresowana blockchainem, a w szczególności metaverse. Tak przynajmniej wynika z ostatnich dyrektyw jej prezydenta.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan nakazał rządzącej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AK Parti w języku tureckim) przeprowadzenie badań na temat użyteczności technologii blockchain i metaverse.

Erdoğan powiedział, że badanie powinno obejmować również inne kluczowe kwestie, takie jak kryptowaluty i media społecznościowe oraz zaproponował zorganizowanie forum internetowego, w którym również weźmie udział.

W odniesieniu do metaverse prezydent powiedział urzędnikom AKP:

Jest to delikatna sprawa i należy się jej dokładnie przyjrzeć.

Partia rządząca w Turcji, AK Party, zorganizowała swoje pierwsze spotkanie w metaverse w poniedziałek 17 stycznia.

Zostało ono przedstawione przez przewodniczącego AK Party Information and Communication Technologies Ömera İleri. Wzięli w nim też udział wiceprzewodniczący grupy AK Party Mustafa Elitaş i Mahir Ünal, którzy powiedzieli państwowej agencji informacyjnej AA (Anadolu Agency), że aktywa kryptowalutowe wymagają zarówno regulacji finansowych, jak i prawnych. Krótką próbkę spotkania można zobaczyć tutaj.

W oświadczeniu podczas wydarzenia Ileri powiedział:

Ponieważ technologia blockchain umożliwiła cyfrową własność, Turcja przyspieszyła swoje wysiłki w zakresie metaverse. Metaverse jest otwarte na rozwój w wirtualnej rzeczywistości, zarządzanie produktem i innowacyjne modele biznesowe.

Metaverse zyskuje coraz większą popularność w Turcji. Ponad 11 000 wirtualnych gruntów w Stambule zostało niedawno sprzedanych na OVR, zdecentralizowanej aplikacji infrastrukturalnej dla metaverse, której celem jest połączenie świata fizycznego i wirtualnego poprzez rozszerzoną rzeczywistość.

Podczas gdy rząd turecki podjął kroki w celu opracowania i przetestowania waluty cyfrowej banku centralnego, prezydent Erdoğan jest znany ze swojego zdecydowanego antykryptowalutowego stanowiska. W zeszłym roku w publicznej sesji pytań i odpowiedzi wypowiedział nawet “wojnę” kryptowalutom.

turcja cbdcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.