Prezydent Panamy wetuje krajową ustawę o kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

Prezydent Panamy wetuje krajową ustawę o kryptowalutach

Anna Sutowicz
Prezydent Panamy częściowo zawetuje krajową ustawę o kryptowalutach

Prezydent Panamy zawetował ustawę, która regulowałaby bitcoiny, DAO i biznesy związane z blockchainem. Poprosił o surowsze środki przeciwdziałania praniu pieniędzy.


Wczoraj panamski kongresman Gabriel Silva ogłosił na swoim koncie na Twitterze, że prezydent Panamy Laurentino Cortizo zawetował „Ustawę o kryptowalutach”. Powodem są obawy, że ustawa nie jest zgodna z określonymi regulacjami prawnymi.

Gabriel Silva podaje, że ustawodawcy starają się, by nowe prawo dotyczące kryptowalut zostało jak najszybciej zatwierdzone. Twierdzi, że w ten sposób mają szansę przyciągnąć nowe inwestycje do kraju i wygenerować nowe miejsca pracy:

Prezydent właśnie częściowo zawetował ustawę o kryptowalutach. Stracona szansa na tworzenie miejsc pracy, przyciąganie inwestycji oraz wdrażanie technologii i innowacji w sektorze publicznym. Kraj zasługuje na większe możliwości i integrację finansową. Analizujemy weto, aby wprowadzić poprawki, ale musimy zachować konkurencyjność prawa. Dyskusja musi teraz trafić do Komisji Rządowej (aby sprawdzić, co jest niezgodne z konstytucją) oraz do Komisji Handlu (co jest niewygodne). Następnie druga i trzecia debata. Omawiane są tylko sprawy zawetowane.

Dwa obowiązkowe warunki

Projekt ustawy musi być zgodny z nowymi zaleceniami FATF dotyczącymi przejrzystości fiskalnej i zapobiegania praniu pieniędzy. To dwa obowiązkowe warunki dla rządów przy zatwierdzaniu nowych przepisów finansowych.

Panama nie zamyka drzwi

Panama nie zamyka drzwi przed projektem, ale chce, aby był on zgodny z międzynarodowymi standardami. Mimo tego, że Zgromadzenie Narodowe Panamy uchwaliło ustawę krypto pod koniec kwietnia tego roku, ustawa ta nadal potrzebowała podpisu prezydenta Republiki. Prezydent Panamy jednak już wcześniej dawał do zrozumienia, że ​​nie zamierza tego robić. Chce natomiast uchwalić ustawę o kryptowalutach, która będzie zgodna ze wszystkimi przepisami gospodarczymi i przeciwdziałającymi praniu pieniędzy, by w ten sposób utrzymać status quo kraju.

Prezydent Panamy częściowo zawetuje krajową ustawę o kryptowalutachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.