Prezes FTX zapowiada możliwość ponownego uruchomienia giełdy | Wiadomości | CrypS.

Prezes FTX zapowiada możliwość ponownego uruchomienia giełdy

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ftx

Nowy szef FTX, John Ray III, powiedział, że analizuje możliwość ponownego uruchomienia upadłej giełdy. Informację na ten temat podał The Wall Street Journal.


John Ray III ujawnił, że specjalna grupa robocza bada, czy ożywienie FTX.com mogłoby stworzyć większą wartość dla użytkowników w porównaniu do likwidacji aktywów platformy.

Token FTT zareagował wzrostem o około 30%. Cena chwilowo przekroczyła granicę 2,6 USD, po czym ustabilizowała się w okolicach 2,3 USD.

Upadek FTX

FTX Group złożyła w listopadzie wniosek o upadłość na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. Sam Bankman-Fried, który zrezygnował z funkcji prezesa zarządu, został zastąpiony przez Johna Raya III. Doradcy FTX Group odzyskali dostęp do aktywów o wartości ponad 5 mld USD.

Według dokumentów sądowych około 117 potencjalnych nabywców jest zainteresowanych kupnem jednostek FTX. Jak wynika ze złożonego wniosku dłużnik priorytetowo traktuje sprzedaż LedgerX, FTX Japan, FTX Europe oraz platformy rozliczeniowej giełdy Embed. Kevin Kofsky, partner w banku inwestycyjnym Perella Weinberg reprezentujący giełdę, wymienił powody takiego podejścia:

  • Względna niezależność tych przedsiębiorstw;
  • ich potencjalnie wysoką wartość i ryzyko jej utraty z upływem czasu;
  • koszty wspierania działalności przedsiębiorstw;
  • znaczne zainteresowanie kupujących.

Według niego zawarto już 59 stosownych umów o poufności. Do platformy instrumentów pochodnych LedgerX rości sobie prawo 56 podmiotów, Embed ma 50 potencjalnych nabywców, FTX Japan i FTX Europe odpowiednio 41 i 40.

ftxreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.