Prezes Crypto Capital odrzuca ugodę z rządem USA | Wiadomości | CrypS.

Prezes Crypto Capital odrzuca ugodę z rządem USA

Michał Misiura
panamski bank cieni crypto capital

Reginald Fowler, były prezes panamskiej Crypto Capital, nie przyznał się winy i nie przyjął warunków ugody. Zarzuca mu się świadczenie nielegalnych usług bankowych dla giełd kryptowalut. 

Na ponad 50 kontach należących do Fowlera śledczy znaleźli 371 mln USD. Ich oddanie miało być jednym z elementów ugody pomiędzy władzami Stanów Zjednoczonych a byłym prezesem Crypto Capital. Panamska spółka była „bankiem cieni” dla giełd kryptowalut takich jak Bitfinex, Binance, Kraken czy QuadrigaCX. W momencie gdy sektor zmagał się z problemami regulacyjnymi, Crypto Capital pomagało mu otwierając fikcyjne rachunki w różnych krajach, m.in. w Polsce.

Panamski „bank cieni” znalazł się w świetle reflektorów przez głośną sprawę związaną z Bitfinexem. Władze Polski, Portugalii i USA, zajęły 850 mln USD należących do giełdy, wiążąc je z meksykańskimi kartelami i praniem pieniędzy.

Reginald Fowler nie zgodził się na oddanie 371 mln USD oraz nie przyznał się do żadnego z zarzucanych mu czynów. W związku z tym prokuratura wycofała się z proponowanej mu ugody i obie strony spotkają się w sądzie. Proces ruszy 28 kwietnia.

panamski bank cieni crypto capital
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.