Prawnicy naciskają na policję w sprawie ekshumacji zmarłego prezesa QuadrigaCX | Wiadomości | CrypS.

Prawnicy naciskają na policję w sprawie ekshumacji zmarłego prezesa QuadrigaCX

Michał Misiura
upadła giełda kryptowalut QuadrigaCX

Miller Thomson reprezentujący byłych użytkowników QuadrigaCX, skierował publiczne zapytanie do ministra odpowiedzialnego za Kanadyjską Królewską Konną Policję (RCMP). Prosi w nim o wyjaśnienie czy dojdzie do ekshumacji zwłok Geralda Cottena. 

Kancelaria prawna zwiększa naciski na funkcjonariuszy. Pierwszy wniosek o dokonanie ekshumacji wysłano pod koniec zeszłego roku. Dookoła sprawy upadku jednej z największych giełd kryptowalut w Kanadzie, narosło mnóstwo teorii spiskowych i hipotez. Ekshumacja pomogłaby wyjaśnić przynajmniej dwie, a mianowicie upewnić byłych klientów o śmierci prezesa i podać jej przyczynę.

30-letni Gerald Cotten miał umrzeć na chorobę leśniowskiego crohna podczas podróży poślubnej do Indii. Razem z nim giełda miała stracić dostęp do portfeli ze środkami, gdyż zdaniem jej pracowników klucze znał tylko prezes. Wiele osób spekuluje, że Cotten żyje i cieszy się gdzieś 190 milionami dolarów, które stracili klienci QuadrigaCX.

Śledztwo prowadzi Kanadyjska Królewska Konna Policja (RCMP), będąca federalną jednostką, nad którą zwierzchnictwo sprawuje minister bezpieczeństwa publicznego. To właśnie Bill Blair jest głównym adresatem wniosków dotyczących sprawy QuadrigaCX. Prawnicy reprezentujący klientów giełdy nie otrzymali jeszcze odpowiedzi. Niedawno pisaliśmy także o tym, że badają oni wątek operatora płatności obsługującego giełdę: panamskiej firmy Crypto Capital; więcej na ten temat tutaj: Sprawa QuadrigaCX: prawnicy zbierają informacje na temat Crypto Capital

upadła giełda kryptowalut QuadrigaCX
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.