Pracownicy w chińskim obszarze Xiong’an otrzymali wypłaty w cyfrowym juanie | Wiadomości | CrypS.

Pracownicy w chińskim obszarze Xiong’an otrzymali wypłaty w cyfrowym juanie

Mariusz Przepiórka
Chińskie CBDC ma być dostępne na Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku - CBDC - cyfrowy juan - Chiny

Według doniesień People’s Daily Online, pracownicy chińskiego obszaru Xiong’an otrzymali wynagrodzenia w cyfrowym juanie, przy użyciu technologii blockchain. Transakcja w sieci blockchain była możliwa dzięki współpracy oddziału chińskiego banku centralnego w Hebei Xiong’an i China Xiong’an Group Digital City Technology.

Wypłaty w cyfrowym juanie

Podwykonawcy wykorzystali platformę Xiong’an Blockchain Fund Payment do przetworzenia płatności wynagrodzeń pracowników budowlanych wypłacanych w cyfrowym juanie. Po wprowadzeniu identyfikatora portfela odbiorcy, kwoty wynagrodzenia i innych niezbędnych informacji do sieci blockchain, środki z publicznego portfela podwykonawcy zostaną przekazane do prywatnego portfela pracownika budowlanego.

Zastosowanie technologii blockchain umożliwia szybszy i sprawniejszy system płatności wynagrodzeń, eliminując pośredników. Ponadto Xiong’an chce przeprowadzić analizę możliwości bardziej wydajnego i wygodnego sposobu korzystania z cyfrowego juana dostosowanego do potrzeb użytkownika.

Chiny utrzymują pozycję lidera w badaniach nad CBDC

Xiong’an jest jednym z pierwszych miast, obok prowincji Shenzen i Suzhou, które przeprowadziło pilotaż cyfrowego juana. W tym obszarze uruchomiono również pierwszy portfel sprzętowy dla chińskiej cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) stworzony przez Agricultural Bank of China (ABC).

Chiny po raz pierwszy w historii wykorzystują technologię blockchain do przetworzenia wypłaty wynagrodzeń w cyfrowych juanach, jednak to nie pierwszy raz, gdy chiński rząd płaci pracownikom za pomocą CBDC. Według doniesień medialnych już w kwietniu 2020 roku pracownicy w regionie Xiangcheng mieli otrzymać połowę swoich dodatków komunikacyjnych w cyfrowych juanach.

Chiny nadal prowadzą w różnych częściach kraju szeroko zakrojone badania nad CBDC. Rządowe wysiłki w zakresie cyfrowego juana wywołują jednak obawy zarówno w Chinach, jak i poza nimi. Były urzędnik banku centralnego Chin stwierdził, że celem suwerennej waluty cyfrowej nie jest monitorowanie transakcji obywateli. Również prezydent USA Joe Biden potwierdził, że jego administracja uważnie monitoruje rozwój CBDC w Chinach.

Chińskie CBDC ma być dostępne na Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku - CBDC - cyfrowy juan - Chiny
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.