Pozew zbiorowy przeciwko OneCoin może upaść przez powodów | Wiadomości | CrypS.

Pozew zbiorowy przeciwko OneCoin może upaść przez powodów

Michał Misiura
onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa

Pozew zbiorowy wytoczony przeciwko głównym postaciom piramidy OneCoin może upaść. Powodem jest brak aktywności ze strony dwóch głównych powodów w sprawie. 

Skarga wniesiona w 2019 roku reprezentuje roszczenia wszystkich poszkodowanych przez gigantyczne oszustwo. Piramida OneCoin doprowadziła do strat miliony inwestorów, których szkody szacuje się na ponad 4 mld dolarów. Pozew, o którym mowa, toczy się przeciwko twórcom projektu czyli Ruji Ignatovej (pozostająca na wolności), jej bratu Konstantinowi (zatrzymany) oraz ich współpracownikom i głównym promotorom oszustwa.

10 kwietnia sędzia federalny, prowadzący sprawę w sądzie w okręgu południowej dzielnicy Nowego Jorku ostrzegł, że pozew może upaść. Jest tak ponieważ główni powodowie, czyli Christine Grablis i Donald Berdeaux, nie publikują uzgodnionych comiesięcznych aktualizacji dotyczących ich starań o dostarczenie dokumentów sądowych wszystkim wymienionym oskarżonym. Termin wyznaczony przez sąd upływa 16 kwietnia. Do tego czasu Grablis i Berdeaux mają przedstawić powód opóźnień. Ponadto sąd zagroził im sankcjami, jeżeli nie zastosują się do poleceń. Główni powodowie nie złożyli dokumentów za marzec oraz kwiecień.

Jak pisaliśmy na początku zeszłego miesiąca, w sprawie pojawiły się nieoczekiwane zwroty akcji. Powodowie postanowili wtedy odstąpić od zarzutów przeciwko 2 ważnym osobom związanym ze scamem. Byli to prawniczka OneCoin – Irina Dilinskia oraz Sebastian Greenwood – prawa ręka Ruji Ignatov. Nie wiadomo co wpłynęło na decyzję powodów, podobnie jak nie wiadomo, dlaczego przestali oni składać odpowiednie raporty.

onecoin - wielomiliardowa piramida finansowa
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.