Portfel multisig Tornado Cash będzie kontrolowany przez DAO | Wiadomości | CrypS.

Portfel multisig Tornado Cash będzie kontrolowany przez DAO

Redakcja
deweloper tornado cash zatrzymany w amsterdamie

Wszyscy sygnatariusze portfela multisig Tornado Cash Community Fund zrzekli się prawa do jego obsługi. Powodem są prawdopodobnie sankcje nałożone na mikser w zeszłym tygodniu.


W 2021 roku społeczność Tornado Cash poparła utworzenie funduszu w tokenach TORN, aby wspierać projekty mające na celu ulepszenie protokołu. Użytkownicy decydowali w głosowaniu, czyj wkład zasługuje na wynagrodzenie. Transakcje wówczas kontrolowało pięciu wybranych członków społeczności, przy niezbędnym konsensusie czterech z nich.

12 sierpnia sygnatariusze zaczęli oddawać kontrolę nad funduszami. 14 sierpnia wszyscy członkowie portfela multisig zrezygnowali z dostępu, pozostawiając DAO jako jedynego właściciela.

Po tym, jak 8 sierpnia Tornado Cash zostało umieszczone na liście sankcji OFAC za wypranie 7 miliardów dolarów, token TORN spadł z 30 dolarów do 13,2 USD w momencie pisania tego tekstu.

torn usdt wykres

Konsekwencje sankcji nałożonych na Tornado Cash

W serwisie mieszającym nastąpił również odpływ środków od użytkowników. Tylko do 11 sierpnia klienci wycofali aktywa o wartości 62 mln dolarów, czyli 15% wszystkich środków.

W ramach przestrzegania ograniczeń Circle umieścił na czarnej liście adresy USDC 38 portfeli Tornado Cash. Jeden z operatorów stablecoina zablokował ruch co najmniej 75 000 USDC. Niektóre platformy, w tym DEX dYdX, zaczęły blokować konta powiązane z mikserem.

Dla przypomnienia, członkowie Tornado DAO wezwali społeczność do wynajęcia zespołu prawników, aby walczyć z nałożonymi sankcjami. 12 sierpnia holenderskie organy ścigania aresztowały domniemanego dewelopera powiązanego z Tornado Cash.

deweloper tornado cash zatrzymany w amsterdamiereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.