Porsche zapowiada własną kolekcję NFT | Wiadomości | CrypS.

Porsche zapowiada własną kolekcję NFT

Redakcja
porsche nft

Niemiecki producent samochodów Porsche uruchomi własną kolekcję niewymienialnych tokenów (NFT) w styczniu 2023 r. W jego skład wejdzie 7,5 tys. NFT.


Seria oparta jest na klasycznym modelu producenta, czyli Porsche 911. Firma nazywa inicjatywę “fuzją świata fizycznego i cyfrowego”.

Nad pierwszą kolekcją NFT Porsche pracował pochodzący z Hamburga projektant i artysta 3D Patrick Vogel.

Jak podaje Crypto Daily, inicjatywa będzie oznaczała przejście koncernu samochodowego do sfery Web3. Porsche szuka możliwości włączenia nowych technologii do swojej działalności i rozważa przeniesienie swojego łańcucha dostaw na blockchain.

Firma bada również kwestie zrównoważonego rozwoju środowiska przez pryzmat Web3.

W 2021 roku inny niemiecki producent samochodów, Audi, wprowadził na rynek własną kolekcję NFT.

W grudniu 2022 roku amerykańska firma Timex zapowiedziała limitowaną edycję zegarka. Będą one oparte na wzornictwie kolekcji NFT – Bored Ape Yacht Club i Mutant Ape Yacht Club.

porsche nftreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.