Polygon doświadczył przerwy w produkcji bloków | Wiadomości | CrypS.

Polygon doświadczył przerwy w produkcji bloków

Redakcja
polygon

Polygon, jedno z najlepszych rozwiązań Ethereum w zakresie skalowania, doświadczyło dzisiaj awarii. Przerwa w działaniu była spowodowana błędem w węźle Heimdall.

Zespół projektu ogłosił, że użytkownicy blockchaina Proof-of-Stake dziś rano “prawdopodobnie doświadczą przestoju”. Przypisał on awarię problemom z węzłem Heimdall, który działa jako warstwa weryfikacyjna, tworząca punkty kontrolne.

Chociaż nie ustalono dokładnej przyczyny, zespół twierdzi, że problem powstał z powodu “drobnej poprawki parametryzacji” w module, który działa jako most Proof-of-Stake między Ethereum i Polygon.

Co więcej, błąd mógł spowodować, że walidatorzy Heimdall zaczęli używać różnych wersji łańcucha, przez co nie udało się osiągnąć konsensusu 2/3. Awaria Heimdall spowodowała również zatrzymanie węzła Bor, który służy jako warstwa produkująca bloki i który jest “łańcuchem Proof-of-Stake skierowanym do użytkownika”.

Według deweloperów, wszystkie środki użytkowników są bezpieczne, ponieważ Heimdall obsługuje tylko transakcje walidatorów, a nie transakcje między użytkownikami.

Początkowo przewidywano, że przestój rozpocznie się o 17:50 UTC 10 marca. Eksplorator bloków Polygon, Polygonscan, potwierdza, że od 21:50 UTC przez cztery godziny nie powstały żadne nowe bloki.

Sieć Polygon doświadczała podobnych problemów już w styczniu. Jednak z ówczesnych wypowiedzi zespołu wynikało, że opóźnienia były spowodowane dużym popytem, a nie problemami technicznymi.

Polygon pozostaje popularny

Polygon jest rozwiązaniem skalującym Ethereum. Niektóre z największych zdecentralizowanych aplikacji finansowych (DeFi) na Ethereum, takie jak Uniswap, Aave, SushiSwap i Curve Finance, zdecydowały się na wykorzystanie sieci, aby przyspieszyć transakcje i zredukować opłaty.

Token MATIC jest obecnie 16. największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Nie wydaje się, aby dzisiejsza awaria miała wpływ na jego kurs. Wartość MATIC spadła bowiem o zaledwie 2,3% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Polygon ogłosił również dzisiaj, że w ekosystemie walidatorów znajduje się ponad 3,9 miliarda dolarów w MATIC. Uczestnikom rozdano już 700 milionów dolarów w nagrodach.

 

polygonreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.