Poly Network uruchomi program bug bounty o wartości 500 000 dolarów | Wiadomości | CrypS.

Poly Network uruchomi program bug bounty o wartości 500 000 dolarów

Zerelik Maciej
bug bounty hack

Poly Network, który w zeszłym tygodniu został zhakowany na ponad 600 milionów dolarów, ogłosił, że uruchomi program bug bounty o wartości 500 000 dolarów.

Bug bounty jest powszechną praktyką w świecie technologii. Polega ona na tym, że firmy oferują nagrody pieniężne dla osób znających się na technologii – w tym hakerów – za odkrycie luk w ich oprogramowaniu. Chodzi o to, aby stworzyć zachętę dla programistów. Zamiast publicznie ujawniać lub wykorzystywać wszelkie „błędy”, mogą oni je zgłosić i otrzymać odpowiednią nagrodę.

Deweloperzy Poly Network zaoferowali również podobną nagrodę hakerowi, który niedawno ukradł kryptowaluty o wartości 600 milionów dolarów z ich protokołu.

Ponieważ uważamy, że Twoje działanie jest zachowaniem typu white hat, planujemy zaoferować Ci 500 000 dolarów bug bounty po tym, jak w pełni zrealizujesz zwrot pieniędzy. Zapewniamy również, że nie będziesz odpowiedzialny za ten incydent.

– napisali w wiadomości dołączonej do transakcji Ethereum.

Haker stwierdził jednak, że nie przyjmuje oferty. Co ciekawe, zgodnie obietnicą zwrócił wszystkie skradzione fundusze minus 33 miliony dolarów w USDT zamrożonych przez Tether

Bug bounty Poly Network zostanie uruchomione na platformie ImmuneFi w dniu 17 sierpnia. Program będzie oferował programistom do 100 000 dolarów za każdy błąd. Łącznie platforma zapłaci 500 000 dolarów.

Tymczasem programiści Poly Network opublikowali również nowy roadmap, podkreślający kroki, jakie platforma planuje podjąć po rekordowym włamaniu. Obejmują one łatanie istniejących luk, aktualizację mainnetu oraz zwrot utraconych środków użytkownikom.

bug bounty hack
reklama
reklama