Poly Network chce zatrudnić hakera odpowiedzialnego za napad o wartości 600 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Poly Network chce zatrudnić hakera odpowiedzialnego za napad o wartości 600 mln USD

Poly Network chce zatrudnić hakera odpowiedzialnego za napad o wartości 600 mln USD

Platforma kryptograficzna, która była celem zeszłotygodniowego napadu na 600 milionów dolarów, prosi hakera, aby został jej głównym doradcą ds. bezpieczeństwa.

Dalsza część historii z Poly Network

10 sierpnia międzyłańcuchowy protokół Poly Network poinformował użytkowników o ataku, w wyniku którego napastnik przejął aktywa o wartości ponad 600 milionów dolarów. W branży kryptograficznej ten atak był jednym z największych, jakie kiedykolwiek się pojawiły. Następnie haker stojący za kradzieżą tej niebagatelnej sumy zaczął zwracać środki do protokołu. Na chwilę obecną “Mr. White Hat” jest winny 33 miliony w USDT, jednak jak podkreślił, czeka na odpowiedni moment ze zwrotem.

W tym całym dziwacznym zamieszaniu Poly Network chciało ofiarować hakerowi pół miliona dolarów, które on rzekomo odrzucił. W następstwie wydarzeń firma zaproponowała hakerowi stanowisko jako główny doradca ds. bezpieczeństwa. Firma odpowiedzialna za protokół kryptograficzny jest naprawdę wdzięczna, że napastnik nie postanowił zakończyć kariery protokołu, przez co „nie ma zamiaru pociągać hakera do odpowiedzialności prawnej” za wyrządzone szkody.

Warto również dodać, że Poly Network uruchomiło Bug Bounty z nagrodą w wysokośći 500 000 dolarów. Całe wydarzenie kierowane jest do specjalistów technologicznych i ma na celu odkrycie luk w oprogramowaniu w zamian za wysoką nagrodę.

Poly Network chce zatrudnić hakera odpowiedzialnego za napad o wartości 600 mln USDreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.