PlusToken zamierza pozbyć się ETH? | Wiadomości | CrypS.

PlusToken zamierza pozbyć się ETH?

Mariusz Przepiórka
piramida plus token mogła doprowadzić do 3 mld USD strat

Saga jednej z potencjalnych piramid finansowych wydaje się nie mieć końca. Kilka miesięcy po aresztowaniu szefów spółki PlusToken wszystko wskazuje na to, że ktoś nadal ma dostęp do portfeli kryptowalut.

Jak zauważył monitorujący rynek krypto Whale Alert, z firmowego portfela PlusToken w nieznane miejsce przetransferowano niemal 800 000 ETH o wartości przekraczającej 100 mln USD.

PlusToken uznawany jest za piramidę finansową, na której szefowie spółki mogli zarobić nawet 3 mld USD. Spółka obiecywała klientom, że po zakupie tokenów PLUS za pomocą Bitcoina lub Ethereum, otrzymają oni wysoki zwrot z inwestycji. PlusToken zyskał dużą popularność w Chinach, gdzie miał wartość nawet 350 USD za tokena.

Po wspomnianych aresztowaniach ustalono, że z portfeli spółki zniknęło co najmniej 800 000 ETH i 45 000 BTC. W jednym z portfeli zlokalizowano kolejne 790 000 ETH, które właśnie teraz wytransferowano. Rynek kryptowalut na skandalu PlusTokena stracił około 12 mld USD z powodu utraty zaufania i spadku cen większości cyfrowych aktywów.

piramida plus token mogła doprowadzić do 3 mld USD strat
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.