PlusToken zamierza pozbyć się ETH? | Wiadomości | CrypS.

PlusToken zamierza pozbyć się ETH?

Mariusz Przepiórka
piramida plus token mogła doprowadzić do 3 mld USD strat

Saga jednej z potencjalnych piramid finansowych wydaje się nie mieć końca. Kilka miesięcy po aresztowaniu szefów spółki PlusToken wszystko wskazuje na to, że ktoś nadal ma dostęp do portfeli kryptowalut.

Jak zauważył monitorujący rynek krypto Whale Alert, z firmowego portfela PlusToken w nieznane miejsce przetransferowano niemal 800 000 ETH o wartości przekraczającej 100 mln USD.

PlusToken uznawany jest za piramidę finansową, na której szefowie spółki mogli zarobić nawet 3 mld USD. Spółka obiecywała klientom, że po zakupie tokenów PLUS za pomocą Bitcoina lub Ethereum, otrzymają oni wysoki zwrot z inwestycji. PlusToken zyskał dużą popularność w Chinach, gdzie miał wartość nawet 350 USD za tokena.

Po wspomnianych aresztowaniach ustalono, że z portfeli spółki zniknęło co najmniej 800 000 ETH i 45 000 BTC. W jednym z portfeli zlokalizowano kolejne 790 000 ETH, które właśnie teraz wytransferowano. Rynek kryptowalut na skandalu PlusTokena stracił około 12 mld USD z powodu utraty zaufania i spadku cen większości cyfrowych aktywów.

piramida plus token mogła doprowadzić do 3 mld USD strat
reklama
reklama