PlanB wskazuje minimalną cenę bitcoina do czasu Halvingu | Wiadomości | CrypS.

PlanB wskazuje minimalną cenę bitcoina do czasu Halvingu

Bitcoin

Choć od początku 2023 r. kurs BTC wzrósł już o ponad 120%, znany analityk kryptowalutowy wskazuje, iż czołowa z wirtualnych walut znajduje się jeszcze w okresie przed hossą.


W opinii twórcy słynnego modelu “stock to flow” (S2F) prawdziwe wzrosty nadejdą po wydarzeniu, które dzieli nagrodę blokową bitcoina na pół.

Tyle będzie kosztował BTC przed Halvingiem

Zdaniem analityka posługującego się pseudonimem PlanB cena największej z kryptowalut nie spadnie poniżej poziomu 32 tys. dol. przed przepołowieniem nagrody blokowej w sieci bitcoina, do którego dojdzie w kwietniu 2024 r.

Halving to cykliczne wydarzenie zachodzące na blockchainie króla kryptowalut co każdy 210-tysięczny wydobyty blok BTC. Dotychczas aktywo to przeszło już 3 takie wydarzenia w swojej historii. W nadchodzącym roku czeka ją zaś czwarty Halving.

Według wspomnianego eksperta kurs pozostanie w przedziale między 32 tys. dol. a 36 tys. dol. Wydając taką prognozę, analityk ten posługiwał się opracowanym przez siebie modelem S2F mierzącym cenę BTC na podstawie jego niedoboru.

Analizując dane on-chain, można zauważyć, iż historyczne cena bitcoina wchodziła w “tryb hossy” nie “przed” ale “po” Halvingu. Co więcej, nie dochodziło do tego zaraz po tym wydarzeniu, lecz po upływie pewnego czasu.

Szansa na wcześniejszy wzrost wartości bitcoina

PlanB nie wyklucza tego, że jego spekulacje mogą się nie sprawdzić. Przypuszcza on bowiem, że w scenariuszu, w którym amerykańskie organy regulacyjne wydałyby zgodę na uruchomienie ETF-a spot na BTC wcześniej, niż przewidywano, wówczas to bitcoin mógłby rozpocząć swój kolejny rajd jeszcze przed Halvingiem.

W chwili pisania tego tekstu największa z wirtualnych walut handluje w pobliżu 37,4 tys. dol. W ciągu ostatnich 24 godzin jej cena wzrosła o ponad 2%.

Wcześniejsze prognozy się nie ziściły

Należy przypomnieć, iż w lutym 2022 r. PlanB stwierdził, że kurs BTC wzrośnie do 100 tys. dol. do końca 2023 r., zgodnie z założeniami modelu S2F i regresją logarytmiczną. Biorąc pod uwagę obecną cenę, prognozę tę można uznać za wysoce niedokładną, co pokazuje, jak nieprzewidywalny jest rynek kryptowalut.

Tymczasem ten sam ekspert stwierdził na początku obecnego r. że bitcoin może osiągnąć poziom 1 miliona dol. za monetę do 2025 r., co dla wielu osób wydaje się w tak krótkim czasie nierealne.

Bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.