Pierwszy tweet NFT wyceniony na 48 mln USD. Oferty zakupu zaskakują | Wiadomości | CrypS.

Pierwszy tweet NFT wyceniony na 48 mln USD. Oferty zakupu zaskakują

Anna Sutowicz
Twitter ma pracować nad własnym portfelem kryptowalut

NFT pierwszego tweeta Jacka Dorseya, założyciela Twittera, zostało wystawione na sprzedaż. Szacowana cena to 48 mln USD. Właściciel NFT, Sina Estavi zapewne spodziewał się znacznie większego zainteresowania. Oferty zakupu nie przekraczają nawet 300 USD.


Sina Estavi, urodzony w Iranie przedsiębiorca kryptograficzny w marcu 2021 roku kupił NFT pierwszego tweeta Jacka Dorseya, założyciela Twittera. W ubiegłym tygodniu jednak wystawił swój niewymienny token NFT na sprzedaż.

Wiele wskazuje na to, że pierwszy tweet nie cieszy się takim zainteresowaniem, jakiego oczekiwał Estavi. Wystawiając NFT na sprzedaż szacował jego cenę na 48 mln USD. Podając informacje o sprzedaży zobowiązał się, że połowa kwoty z licytacji trafi do fundacji charytatywnej GiveDirectly. 

Aukcja zakończyła się wczoraj, złożono jedynie 7 ofert od 0,09 ETH (ok. 279 USD) do 0,0019 ETH (ok. 6 USD). A Sina Estavi twierdzi, że nadal czeka na dobrą ofertę. W wiadomości WhatsApp powiedział:

Termin, który wyznaczyłem, minął, ale jeśli dostanę dobrą ofertę, mogę ją zaakceptować, może nigdy nie sprzedam.

Estavi ma 2 dni na zaakceptowanie oferty, w innym wypadku oferta wygaśnie.

Próba powrotu do branży

Estavi, próbuje powrócić do branży po dwóch nieudanych przedsięwzięciach kryptowalutowych i dziewięciu miesiącach więzienia. Prosi tych samych inwestorów, aby ponownie mu zaufali. Po aresztowaniu, które miało miejsce w maju ubiegłego roku pod zarzutem „zakłócenia systemu gospodarczego” jego projekt Bridge Oracle upadł, a klienci pozostali z niemal bezwartościowymi tokenami BRG.

W zeszłym tygodniu Sina Estavi zaoferował jich posiadaczom możliwość wymiany środków na nową wersję BSG, działającą na Binance Smart Chain. Nowy BRG może być sprzedawany na kilku giełdach.

Liczne wątpliwości inwestorów

Znaczna część inwestorów Bridge Oracle ma wątpliwości, co do pomysłu Estaviego z wielu powodów. Po pierwsze dlatego, że Estavi uruchomił i promował nowy token jeszcze przed opracowaniem sposobu spłaty inwestorów w starym. Ponadto, w opinii inwestorów Estavi nie przekazał ostatecznych szczegółów na temat potencjalnej zamiany, dopóki nie został zasypany wieloma pytaniami na ten temat.

Oficjalne ogłoszenie o zamianie zostało wydane w zeszłym tygodniu po informacji o wystawieniu na sprzedaż NFT Dorsey.

Twitter ma pracować nad własnym portfelem kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.