Pierwsza nieruchomość w formie NFT | Wiadomości | CrypS.

Pierwsza nieruchomość w formie NFT

Konrad Juszczyk
NFT reprezentujący nieruchomość został wystawiony na aukcję

NFT reprezentujący 50% udziałów nieruchomości został wystawiony na aukcję Mintable. Jest to pierwszy niewymienny token reprezentujący nieruchomość.

Historia tworzy się na naszych oczach

Inwestor Ivan Malpica wystawił wczoraj na aukcję NFT będący udziałem w nieruchomości znajdującej się w Saint Louis w stanie Missouri. Na giełdzie Mintable ten niewymienny token znajdziemy za 42,42 ETH ($...) w momencie pisania tego tekstu. Ogłoszenie obiecuje NFT zapewniające 50% własności w pełni wyposażonego jednorodzinnego domku. Warto zauważyć, że nieruchomość została wyceniona na 138,000 dolarów w zeszłym roku i obecnie generuje 1200 dolarów miesięcznego dochodu z czynszu. Warto podkreślić, że jest to pierwsza tego rodzaju aukcja gdzie NFT reprezentuje nieruchomość, co z pewnością może przyciągnąć inwestorów, chociażby ze względu na fakt samego posiadania.

„Stwórzmy wspólnie historię z pierwszym NFT dla świata nieruchomości!” – napisał inwestor w ogłoszeniu aukcji

Czy prawnie ma to miejsce?

Malpica powiedział, że NFT ma tylko umożliwić zakup nieruchomości za pomocą kryptowaluty i sprawić, że historyczna transakcja będzie miała miejsce, jednak prawnym potwierdzeniem będzie utworzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością między kupującym a sprzedającym i wykazanie w niej własności dla obu stron.

NFT w rzeczywistości nie stwierdza, że ​​posiadasz nieruchomość zgodnie z prawem, ale tak się stanie, gdy sporządzimy umowę. – powiedział Malpica

Biorąc pod uwagę, że prawa i własność przyznane przez NFT są czymś w rodzaju szarej strefy, zaleca każdemu zainteresowanemu przeprowadzenie należytego researchu w ramach takich działań i skonsultowanie się z prawnikiem przed inwestycją w nieruchomości za pośrednictwem NFT. Malpica określił siebie jako długoterminowego inwestora w nieruchomości, który zawarł podobnych umów już około 30, jednak to pierwszy raz gdy w grę wchodzą kryptowaluty. Ponoć Ivan zainteresował się NFT po wysłuchaniu, jak Gary Vaynerchuk omawiał je i wróżył im świetlaną przyszłość.

Inwestor we mnie musiał zanurkować najpierw głową. Nigdy nie chcę zostać w tyle. – podkreślił inwestor

Malpica stwierdził, że jeśli ta sprzedaż zakończy się sukcesem, rozszerzy swoją koncepcję – „Wierzę, że jeśli to się powiedzie będę mógł umożliwić wielu właścicielom aktywów posiadanie dochodów z czynszów tylko przy pomocy NFT„. Założyciel MyEtherWallet, Kosala Hemachandra, powiedział niedawno, że NFT będą stopniowo ewoluować, aby objąć własność nieruchomości. Dobrym przykładem była sprzedaż cyfrowych ziem w grze Axie Infinity, gdzie pewien gracz wydał na nie 1.5 mln USD.

NFT reprezentujący nieruchomość został wystawiony na aukcjęreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.