Pięć pozwów zbiorowych przeciwko firmom kryptowalutowym spadło z wokandy | Wiadomości | CrypS.

Pięć pozwów zbiorowych przeciwko firmom kryptowalutowym spadło z wokandy

Mariusz Przepiórka
bitfinex i tether zmierzą się z dalszym pozwem zbiorowym

Pięć potencjalnych pozwów zbiorowych przeciwko firmom kryptowalutowym zostało dobrowolnie wycofanych z sądów w Nowym Jorku. Firmy Quantstamp, Status Research, Civic Technologies, HDR Global Trading i Kaydex na razie nie zostaną pozwane, jednak powiązane sprawy są w toku.

Pozwy zbiorowe wycofane

Pięć odrzuconych pozwów zbiorowych wchodzi w skład 11 pozwów złożonych przed rokiem przez firmy prawnicze Selendy & Gay PLLC oraz Roche Freedman. Firmy oskarżały kilka firm kryptowalutowych o wyrządzanie szkód inwestorom poprzez sprzedaż aktywów cyfrowych bez licencji maklerskich, wprowadzanie inwestorów w błąd i udział w manipulacjach rynkowych.

Strona powodowa nie była jednak w stanie przedstawić mocnych dowodów na szkody wyrządzone inwestorom w wyniku rzekomej sprzedaży nielicencjonowanych papierów wartościowych. Drogę do odrzucenia pozwów utorowały dwa wcześniejsze orzeczenia sądowe na korzyść BProtocol i Bibox. W obu przypadkach sąd zwrócił uwagę na upływ terminu przedawnienia oraz na brak udowodnienia szkody. W ciągu kilku dni od wydania orzeczenia w sprawie Bibox, prawnicy wszystkich pięciu firm zwrócili na to uwagę sędziom prowadzących ich sprawy. Obecnie sąd zajmuje się sprawami przeciwko Binance, Kucoin, Tron i Bitmex.

Firmy pewne pozytywnych decyzji sądu

Dyrektor ds. marketingu Civic Technologies Nancy Li z zadowoleniem przyjęła decyzję sądu. We wpisie na blogu podkreśliła m.in., że przez cały rok postępowania firma była przekonana, że wyjdzie z tego bez uszczerbku, ponieważ jej działalność w żaden sposób nie naruszała prawa.

Trwająca sprawa przeciwko chińskiemu deweloperowi oprogramowania blockchain, Tron Foundation, może zakończyć się podobnie z powodu twierdzeń, że pozew został złożony po terminu przedawnienia. Tron złożył wniosek o oddalenie pozwu 15 grudnia, argumentując, że strona powodowa nie udowodniła szkody, ponadto nadal kupowała TRX po publikacji wytycznych przez SEC w kwietniu 2019 roku.

bitfinex i tether zmierzą się z dalszym pozwem zbiorowymreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.